Олександр Невський чи Дзержинський. В Москві думають, кому поставити пам'ятник на Лубянці

21 лютого, 12:18
Світові
Олександр Невський чи Дзержинський. В Москві думають, кому поставити пам'ятник на Лубянці - фото 1
Голосування з питання про встановлення пам'ятника на Луб'янській площі Москви пройде 25 лютого, доступно буде тільки два варіанти на вибір - Фелікс Дзержинський і Олександр Невський.

Про це повідомив заступник голови Громадської палати Москви Олексій Венедиктов, пише Портал «Credo.Press».

За його словами, за підсумками засідання ради в шорт-лист внесли тільки двох кандидатів на установку пам'ятника на Луб'янці.

Голосування на установку пам'ятника пройде в додатку «Активний громадянин», на сайтах ЗМІ, а також в форматі опитування муніципальних депутатів.

Раніше група письменників, блогерів та громадських діячів звернулася до влади Москви з пропозицією повернути на Луб'янській площі пам'ятник голові ВЧК Феліксу Дзержинському, який стояв там до 1991 року і був демонтований москвичами (зараз він в «Музеоні»). Серед підписантів звернення - письменник Захар Прилєпін, журналісти RT Ігор Молотов і Леся Рябцева, блогер «Гоблін».

Громадська палата підтримала ідею повернути пам'ятник на Луб'янській площі, а Венедиктов запропонував провести голосування з цього приводу.

Спочатку в Громадській палаті хотіли включити в список для голосування Фелікса Дзержинського, Івана III, Олександра Невського, Юрія Андропова та інших. Глава Всесвітнього союзу старовірів Леонід Севастьянов активно підтримував кандидатуру Івана III.