Олігарх-диякон УПЦ МП закликав Зеленського визнати результати виборів у Білорусі

Олігарх-диякон УПЦ МП закликав Зеленського визнати результати виборів у Білорусі - фото 1
Народний депутат Вадим Новинський звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням офіційного визнання підсумків виборів президента республіки Білорусь 9 серпня.

Про це він повідомив у Facebook, пише Апостроф.

"Звертаюся до Вас із закликом визнати результат виборів в Білорусі, привітати президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка з обранням, підтримати ідеї неконфліктного вирішення ситуації і дотримання принципів демократії", - написав Новинський.

За його словами, згідно з попередніми даними, переважна більшість громадян Білорусі віддали свої голоси за чинного президента Олександра Лукашенка. Депутат вважає, що "певні сили в білоруському суспільстві намагаються вплинути силовим методом на результати волевиявлення".

Політик нагадав, що Білорусь є важливим стратегічним і економічним партнером України. При цьому Мінськ сьогодні є площадкою для "дипломатії миру" для багатьох держав, у тому числі щодо конфлікту в Україні.

"Саме в Мінську ведуться складні переговори про майбутнє світу і в Україні, працює Мінська контактна група. Білоруське керівництво робить дуже багато для того, щоб між країнами-сусідами була довіра, взаємна повага і зберігалися дружні, доброзичливі відносини між нашими народами", - сказав він.

Новинський зазначив, що процеси, які відбуваються зараз в Білорусі, мають "аналогічний сценарій з тими, що відбувалися в Україні раніше".

"Україна вже двічі переживала аналогічні процеси. І у подій, які спостерігаються в Білорусі, є чимало спільного з подіями в Україні в 2004 і в 2014 роках. Можна говорити про втручання в справи суверенних держав зовнішніх гравців, підтримку протестних акцій ззовні, до насильницької зміни діючої влади ", - заявив Новинський, додавши, що зволікання з визнанням результатів президентських виборів в Білорусі -" на руку прихильникам деструктивних сил всередині України".

Політик переконаний, що офіційне визнання виборів Україною стане важливим сигналом щодо нормалізації ситуації в регіоні і буде сприяти розвитку відносин між державами.

Як вже інформувала РІСУ, на свято Благовіщення митрополит Онуфрій висвятив відомого народного депутата та олігарха Вадима Новинського у диякони УПЦ МП.

Торік Предстоятель УПЦ МП висвятив у диякони генерального директора Смарт-холдингу Олексія Пертіна. Смарт-холдинг входить до бізнес-імперії олігарха Вадима Новинського.