ООН дорікнула Україні через Московський Патріархат, який "благословляє" російську агресію

ООН дорікнула Україні через Московський Патріархат, який "благословляє" російську агресію - фото 1
В ООН занепокоїлись через "реалізацію свободи віросповідання" в Україні. Там заявили, що українські правоохоронці нібито не вживають заходів для захисту вірян УПЦ МП.

Про таке інформує сайт Організації Об’єднаних Націй, повідомляє Прямий.

"Занепокоєння щодо реалізації свободи віросповідання в Україні, зокрема на окупованій території, зросло з лютого 2022 року", – сказала Ілзе Брандс Кехріс, помічниця Генерального секретаря з прав людини.

За її словами, в Україні зростає напруженість між Українською Православною Церквою Московського Патріархату та Православною Церквою України.

Як повідомила Ілзе Брандс Кехріс, управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) задокументувало 10 випадків фізичного насильства та 6 випадків погроз через суперечки між парафіянами різних православних юрисдикцій в Україні.

“Реагування українських правоохоронних органів у цих випадках не спромоглося достатньо розслідувати інциденти та вжити заходів для захисту вірян Української Православної Церкви (МП. – ред.)”, – вважає Кехріс.

Водночас представниця ООН нагадала, що з понад 6600 кримінальних справ, порушених за колабораціонізм та інші злочини, пов’язані з війною, 68 стосуються саме священнослужителів УПЦ МП, закликавши "забезпечити повну повагу прав на належну правову процедуру та справедливий судовий розгляд у цих надзвичайно делікатних справах".

Як РІСУ інформувала, радниця Постпредства України Наталія Мудренко на цьому ж засіданні ООН наголосила, що Москва вкотре використала майданчик Радбезу для просування інтересів Російської Православної Церкви – де-факто державної Церкви в Росії.

"Від початку вторгнення ця інституція фактично відповідає за ідеологічну підтримку агресії, а її очільник Кирил (Гундяєв) транслює наративи військової пропаганди в унісон з Кремлем", – сказала Мудренко.

Вона зазначила, що очільник РПЦ Кирил Гундяєв прищеплює своїй пастві віру в те, буцімто війна проти України є «богоугодною справою».

Дипломатка нагадала, що РПЦ захопила у 2022 році всі три кримські єпархії УПЦ. У липні 2023-го Московський Патріархат вкрав ще три єпархії – у Луганську, Алчевську та Ровеньках. За її словами, агресор поширив на окуповані території ті репресивні практики, які вже давно існують у Росії.

"Росія, вдаючи, ніби захищає Українську Православну Церкву Московського Патріархату, насправді знищує її - краде українські єпархії, храми та майно", - резюмувала Наталія Мудренко.