Оприлюднено Топ-5 кращих ісламських музеїв світу

07.05.2012, 09:42
Журналісти визначили особливо цікаві ісламські музеї, де представлені рідкісні рукописи Корану, одяг, артефакти і багато інших речей.

Музеї допомагають доносити до людей важливу інформацію про історію та культуру. Журналісти визначили особливо цікаві ісламські музеї, де представлені рідкісні рукописи Корану, одяг, артефакти і багато інших речей, повідомляє Релігія в Україні з посиланням на сайт Рrostir.museum.

1. Музей Ісламського мистецтва (Доха, Катар)
Завдяки своєму унікальному дизайну, цей музей, безумовно, перебуває в центрі уваги. Він є першим такого типу в районі Перської затоки. Тут представлена кераміка, ювелірні та скляні вироби. Головна особливість цього музею в наявності стародавнього Корану і каліграфічних текстів, датованих VI ст.

2. Музей мистецтва (Каїр, Єгипет)
У цьому красивому музеї в Каїрі зібрані твори ісламського мистецтва з усього світу. Це найкращий музей Єгипту. В ньому 25 галерей, де вітрини і експонати відображають різні періоди ісламської історії за періодами: Омейядів, Аббасидів, Фатимідів, Айюбідів і Малюків. Родзинкою музею є рідкісні рукописи Корану і інкрустований золотий ключ до дверей Кааби.

3. Музей турецького і ісламського мистецтва (Стамбул, Туреччина)
Прямо навпроти знаменитої Блакитної мечеті знаходиться Музей турецького і ісламського мистецтва. Тут більше 4000 експонатів, серед яких ви знайдете килими часів турків-сельджуків, коранічні писання починаючи з XII століття, колекції рідкісних виробів з дерева, що датуються X-XIX ст., приголомшливу кераміку та багато іншого.

4. Музей Ісламського мистецтва (Куала-Лампур, Малайзія)
Музей заснований в 1988 році. У ньому представлено понад 7000 експонатів. Також цей музей включає велику бібліотеку з ексклюзивною колекцією ісламських книг. У 12 галереях представлений широкий спектр артефактів, які відображають ісламську архітектуру, а також відвідувачі можуть побачити рідкісні рукописи Корану, ісламське мистецтво періоду Моголів в Індії, в Китаї та галереї, присвячені Малайзії, тут можна подивитися на ювелірні вироби з Марокко і мусульманський текстиль.

5. Музей Ісламської цивілізації Шарджі (Шарджі, ОАЕ)
У цьому музеї більше 5000 мусульманських експонатів з усього світу. Музей заснований в 2008 році і являє собою унікальне вікно для вивчення Ісламу. На першій виставці були експонати, присвячені 5 стовпам Ісламу. Ще однією особливістю є те, що тут відображено внесок мусульманських вчених в астрономію, географію, природничі науки, медицину, архітектуру. Крім того, в музеї є ціла галерея, присвячена ісламському карбуванню, інші ж включають кераміку і метал з VII по XIX ст.

Також журналісти приділили увагу Ісламській художній галереї в музеї Метрополітен в Нью-Йорку. Вона була відкрита в 2011 році. Ця галерея вважається однією з кращих в сфері ісламського мистецтва в США. Тут представлено понад 1200 робіт за тисячолітню історію, в тому числі кераміка, архітектура, килими різних епох тощо.