• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Папа Франциск на саміті лідерів світових і традиційних релігій закликав об’єднатися в засудженні війни...

Папа Франциск на саміті лідерів світових і традиційних релігій закликав об’єднатися в засудженні війни

14.09.2022, 14:15
Світові
Папа Франциск на саміті лідерів світових і традиційних релігій закликав об’єднатися в засудженні війни - фото 1
Виступаючи на Сьомому Конгресі лідерів світових і традиційних релігій у столиці Казахстану Нур-Султані, Франциск закликав присутніх об’єднатися в засудженні війни.

Папа Римський Франциск попередив релігійних лідерів різних віросповідань, що релігію не можна використовувати для виправдання «зла» війни, ймовірно, маючи на увазі Російську Православну Церкву, яка підтримала президента РФ Володимира Путіна під час неспровокованого повномасштабного вторгнення в Україну. Про це інформує Радіо Свобода.

Виступаючи на Сьомому Конгресі лідерів світових і традиційних релігій у століці Казахстану Нур-Султані 14 вересня, Франциск закликав присутніх об’єднатися в засудженні війни та релігійних виправдань для неї.

«Бог є мир. Він завжди веде нас шляхом миру, і ніколи шляхом війни», – сказав Франциск, який не згадав конкретно Росію чи Україну, у вступній промові.

«Якщо творець, якому ми присвятили своє життя, є автором людського життя, то як ми, ті, хто називаємо себе віруючими, можемо погодитися на знищення цього життя?» – запитав понтифік, який на початку цього року застерігав Кирила від перетворення себе на «вівтарника» Путіна.

Патріарх Кирил, який висловився на підтримку Путіна і вторгнення, мав бути присутнім на конференції, але відмовився перед її початком. Проте делегація Російської Православної Церкви бере участь у заході.

Кирил розкритикував світський менталітет Заходу і заявив, що конфлікт в Україні був посіяний іноземними загрозами російським кордонам. Кирил у своїй промові описав війну як боротьбу проти іноземного ліберального істеблішменту, який нібито вимагає від країн проведення «гей-парадів» як плату за доступ до світу надмірного споживання і свободи.

«Ці спроби призвели не тільки до втрати поняття справедливості в міжнародних відносинах, а й до жорстокого протистояння, військових конфліктів, поширення тероризму та екстремізму в різних куточках світу», – сказав Кирил у своєму посланні.

Конгрес у Нур-Султані зібрав разом християн, юдеїв, мусульман, буддистів, індуїстів та представників інших конфесій – загалом 100 делегацій, щоб обговорити роль релігії в розвитку людства в сучасному світі.