Папа Франциск Папі Тавадросу: на дорозі діалогу нас поєднують мученики
Про це повідомляють Новини Ватикану.
Візит включав приватну розмову, представлення делегацій і обмін промовами та спільну молитву в каплиці Redemptoris Mater. У своєму слові Святіший Отець зазначив, що на екуменічній дорозі важливо завжди дивитися вперед (пор. Фил. 3, 13), плекаючи в наших серцях палке бажання єдності та подякувати Господу за зроблені кроки, щоб Він дав нам дар жаданої єдності.
«Зустріч наших попередників, яка відбулася в Римі від 9 до 13 травня 1973 року, ознаменувала історичний етап у відносинах між Престолом Святого Петра і Престолом Святого Марка. Це була перша зустріч Папи Коптської Православної Церкви з Єпископом Риму. Це також ознаменувало кінець богословської суперечки, яка сягає Халкидонського Собору, завдяки підписанню 10 травня 1973 року пам’ятної спільної христологічної декларації, яка пізніше послужила натхненням для подібних угод з іншими Давньосхідними Православними Церквами», – пригадав Папа Франциск.
За його словами, ця зустріч принесла плоди, привівши до створення Міжнародної спільної комісії між Католицькою Церквою та Коптською Православною Церквою.
«Я дякую Коптській Православній Церкві за її зусилля у цьому богословському діалозі. Я також вдячний Вашій Святості за братню увагу, яку Ви продовжуєте приділяти Коптській Католицькій Церкві, за близькість, яка знайшла похвальний вияв у створенні Національної Ради Християнських Церков в Єгипті», – сказав Святіший Отець.
Говорячи про дружбу між Церквами, Папа звернув увагу на знамениту коптську ікону Пресвятої Богородиці з VIII століття, яку іноді називають «Іконою дружби». На ній зображено Господа, що поклав руку на плече свого друга, святого ченця Мени Єгипетського.
«Подібно й узи дружби між нашими Церквами вкорінені в дружбі самого Ісуса Христа з усіма Його учнями, яких Він Сам називає “друзями” (пор. Йо. 15,15), і яких Він супроводжує в їхній подорожі, як це зробив для паломники до Емаусу», – зазначив Святіший Отець.
На цій екуменічній дорозі нас також супроводжують мученики, що свідчать про велику любов до ближніх (пор. Йо. 15,13). «У мене немає слів, щоб висловити свою вдячність за дорогоцінний дар мощей коптських мучеників, убитих у Лівії 15 лютого 2015 року. Ці мученики були хрещені не лише у воді та Дусі, але й у крові, кров’ю, яка є насінням єдності для всіх послідовників Христа. З приємністю сьогодні оголошую, що за згодою Вашої Святості цей 21 мученик буде включений до Римського мартирологу як знак духовного сопричастя, яке об’єднує дві наші Церкви», – наголосив Папа Франциск.
На завершення він побажав, щоб молитва коптських мучеників, з’єднана з молитвою Пресвятої Богородиці, продовжувала сприяти зростанню дружби між двома Церквами аж до благословенного дня повного сопричастя.