Папа Франциск: Саміт «Великої двадцятки» повинен визнати нерівність у світі

24 жовтня, 10:08
Світові
Папа Франциск: Саміт «Великої двадцятки» повинен визнати нерівність у світі - фото 1
Щоби вийти з пандемії, саміт «Великої двадцятки», що відбудеться в Римі, повинен серйозно взяти до уваги стосунки між розвинутими країнами й тими, що розвиваються, визнаючи існуючу асиметрію в світі, наприклад, у тому, що стосується доступу до медичного забезпечення.

Про це в інтерв’ю для аргентинського державного інформагентства «Télam» заявив Папа Франциск, передає Радіо Ватикану.

За тиждень до зустрічі глав держав і урядів найбагатших країн світу, Святіший Отець висловлює побажання, аби вона послужила для «зменшення напруження на глобальному рівні» перед обличчям «ескалації насильства, що викликає виключно насильство».

За словами Глави Католицької Церкви, прийшов час перейти від слів до дій.

«Партія розігрується саме тепер», – наголошує він, ще раз підкреслюючи, що з вийти з пандемії зможемо виключно разом. А тому потрібно «назвати по імені та прізвищу труднощі», які людство покликане долати в пост-пандемічний період. Цей принцип, за його словами, стосується також і кліматичної конференції Cop26 у шотландському Ґлазґо від 1 до 12 листопада.

Частина розмови стосувалася Апостольських подорожей, які Папа Франциск має намір здійснити в майбутньому, починаючи від запланованої на грудень подорожі до Греції та Кіпру.
«Зараз маю на думці дві подорожі, які ще не запущені в рух, а саме, до Конго і до Угорщини», – розповів він, додавши, що має також «задавнений борг», тобто, подорожі до Папуа-Нової-Гвінеї та до Східного Тимору, відкладені через пандемію.

«Я завжди вважав, що світ чіткіше видно з периферії, і протягом цих років як Папа я побачив це на власні очі», – підкреслив Святіший Отець.

Наприкінці інтерв’ю Папа подякував аргентинській зірці футболу Ліонелеві Мессі, який тепер є гравцем паризького клубу «Paris Saint-Germain» за футболку з автографом, яку отримав від французького прем’єр-міністра, який у понеділок був у Ватикані з візитом. «Дякую тобі за близькість, за свідчення і за те, що успіх не запаморочив тобі голову», – сказав він.