Папа Франциск засудив "безпідставну" антивакцинальну кампанію

11 січня, 10:03
Світові
Папа Франциск засудив "безпідставну" антивакцинальну кампанію - фото 1
Папа Римський Франциск у понеділок засудив "безпідставну" антивакцинальну кампанію і підтримав національні кампанії імунізації.

Про це повідомляє Reuters, передає Українська правда.

"Ми зрозуміли, що в тих місцях, де пройшла ефективна кампанія вакцинації, ризик важких наслідків хвороби зменшився", - сказав Римський Архиєрей перед дипломатичним корпусом, акредитованим у Ватикані.

"Вакцини не є магічним засобом зцілення, але, безсумнівно, вони, окрім інших методів лікування, які необхідно розробити, є найбільш розумним рішенням для запобігання хвороби", - додоав потифік.

Папа присвятив пандемії приблизно п’яту частину свого шестисторінкового звернення і застеріг від "ідеологічних заяв" щодо вакцинації.

Папа Франциск зазначив також що "охорона здоров’я – це моральний обов’язок".

Як зазначає видання, у контексті виступу на підтримку вакцинації, понтифік, схоже, відповідав католикам та іншим християнам, зокрема у Сполучених Штатах, які кажуть, що вони мають релігійне право на відмову від вакцини.

Папа Римський, який є повністю вакцинованим, закликав до глобальної політичної прихильності "домагатися блага населення за допомогою заходів профілактики та імунізації".

Він повторив свій заклик до справедливого розподілу вакцин серед бідних країн, заявивши, що "монополістичні правила" слід відкинути для загального блага.

Reuters нагадує, що Ватикан має дипломатичні відносини зі 183 державами.