Папа хоче говорити з Патріархом Кирилом про Україну, - посол Андрій Юраш

Папа хоче говорити з Патріархом Кирилом про Україну, - посол Андрій Юраш - фото 1
Папа розуміє весь драматизм, який є на наших східних кордонах, тому зустріч двох Глав Церков може відбутися після Великодня, однак остаточного рішення наразі немає.

За словами новопризначеного посла України у Ватикані Андрія Юраша, Папа Римський, який останнім часом починає звертати велику увагу на проблеми України, хоче зустрітися з головою Російської Православної Церкви Патріархом Кирилом, щоб обговорити питання миру в Україні. Такою думкою дипломат поділився в інтерв’ю «Главкому».

«Усі комунікації, які він провадить, відбуваються з єдиною метою: долучитися, зробити усе можливе для впровадження базової цінності людини – миру. Я не маю жодних сумнівів у цьому. Можна пригадати дзвінок Путіна до Папи в день його народження. Була зустріч Папи з митрополитом Іларіоном, а це фактично друга людина за впливовістю у Російській Православній Церкві. Всі ці спілкування він використовує, аби привернути увагу до питання миру. Перед зустріччю з Іларіоном Папа у своїй молитві Angelus Domini говорить про Україну», – пояснив дипломат.

На думку Андрія Юраша, Папа розуміє весь драматизм ситуації, що розгортається на східних кордонах України та реальну роль, яку Росія відіграє в ініціюванні і підтримуванні цього конфлікту.

На запитання, коли і де може відбутися зустріч Папи з Московським Патріархом посол України у Ватикані зазначив, що версій щодо місця її проведення багато, однак остаточного рішення ще немає.

«Зараз говорять про можливу зустріч після Великодня, але це «після» – це дуже розпливчато виглядає. А щодо обрання місця, то воно свідчитиме про пріоритети. Аналізувати можна буде лише після якоїсь конкретики», – підсумував Андрій Юраш.