Папа очолив засідання Ради кардиналів

05.12.2023, 12:41
Світові
Папа очолив засідання Ради кардиналів - фото 1
У Ватикані 4 грудня у присутності Папи Франциска розпочалося чергове засідання Ради кардиналів. Раніше, зустрічаючись з Папською богословською комісією, Святіший Отець заявив, що під час грудневого засідання буде «проведено роздуми про жіночий вимір Церкви».

Про це повідомляють Новини Ватикану.

«Церква – жіночого роду», – сказав тоді Папа Франциск, вказавши на «один з наших великих гріхів – маскулінізацію Церкви». “Це не відновити шляхом церковних служінь, це зовсім інше; це вирішується містичним, реальним шляхом». Єпископ Рима навів думку фон Бальтазара, згідно з яким «богородичне» начало важливіше, ніж «Петрово», «бо є Церква-наречена, Церква-жінка». Святіший Отець попросив богословів замислитись над його словами та «демаскулінізувати» Церкву.

Раніше члени «Великої дев'ятки» зустрічалися 26 та 27 червня: разом із Папою Франциском кардинали обговорили кілька питань, включаючи війну в Україні, реалізацію апостольської конституції Praedicate Evangelium у помісних Церквах та роботу пленарної асамблеї Комісії із захисту неповнолітніх. У центрі уваги єрархів було також обговорення Синодальної асамблеї на тему синодальності, яка проходила у Ватикані в жовтні.

До складу Ради кардиналів після того, як Папа оновив цей орган 7 березня, входять кардинали П'єтро Паролін, державний секретар; Фернандо Вергес Альсага, президент Папської комісії з Держави Граду Ватикан та голова Губернаторства Граду Ватикан; Фрідолін Амбонго Безунгу, архиєпископ Кіншаси; Освальд Грасіас, архиєпископ Бомбея; Шон Патрік О'Меллі, архиєпископ Бостона; Хуан Хосе Омеля Омеля, архиєпископ-митрополит Барселони; Жеральд Лакруа, архиєпископ Квебека; Жан-Клод Холлеріх, архиєпископ Люксембурзький; Сержиу і Роша, архиєпископ Сан-Сальвадор-де-Баїя. Секретар ради – монсеньйор Марко Мелліно, титулярний єпископ Крезими. Перше засідання у новому складі пройшло 24 квітня.

«Велика дев'ятка» Ватикану, згідно з заснованою Радою хірографа Папи від 23 вересня 2013 року, покликана допомагати Святішому Отцеві в управлінні Вселенською Церквою та вивченні проекту реформи Римської курії, наміченому новою апостольською конституцією Praedicate Evangelium. Перше засідання Ради кардиналів відбулось 1 жовтня 2013 року.