Папа омив ноги дванадцятьом неповнолітнім в’язням

07.04.2023, 16:30
Католики
Папа омив ноги дванадцятьом неповнолітнім в’язням - фото 1
Прибувши до пенітенціарної установи, Папа відразу пішов до каплиці, де очолив Євхаристійне Богослужіння. Разом з молодими в’язнями в молитві єдналися представники поліції та персонал в’язниці.

Джерело: Vaticannews

Перед тим, як обмити ноги дванадцятьом неповнолітнім в’язням, Папа Франциск у проповіді підкреслив, що Ісус цим жестом нагадує нам про те, що ми покликані допомагати одні одним, а не наживатися одні на одних.

Святіший Отець підкреслив, що жест, який він повторить, вмивши ноги дванадцятьом в’язням, «не є фольклорним звичаєм». Це жест, який «звіщає, якими ми повинні бути одні з одними». Навколо себе бачимо, як багато людей наживаються за рахунок інших, в той час, як багато-хто заледве зводить кінці з кінцями, бачимо багато несправедливості, безробіття, несправедливу оплату праці… Й ніхто не може сказати: «Богу дякувати, я не такий», бо кожен може посковзнутися… Усвідомлення цього, за словами Папи, «дає нам гідність». «Ісус захотів обмити ноги та сказати: “Я прийшов, аби спасти вас, щоби послужити вам”», – сказав проповідник, зауваживши, що жест, який він зробить, служить для того, щоби нагадати про це Ісусове повчання, що ми покликані допомагати одні одним.

Наприкінці Святої Меси Марія Тереза Юліані, директриса тюрми, звернулася до Папи з подячним словом. Перед тим, як залишити заклад, Святіший Отець поблагословив пам’ятну таблицю для каплиці, посвяченої на честь блаженного Джузеппе Пульїзі. Вітаючись із деякими в’язнями, він отримав від них у подарунок власноручно виготовлений дерев’яний хрест та тістечка. У свою чергу, Папа подарував молодим в’язням, директрисі та персоналові вервиці та шоколадні яйця.