Папа під час Меси у Казахстані: "Не звикаймо до війни в Україні"

15.09.2022, 09:12
Католики
Папа під час Меси у Казахстані: "Не звикаймо до війни в Україні" - фото 1
Під час денної Меси для католицької громади Казахстану Папа Франциск попросив молитися за "дорогу Україну".

Джерело: DW.com

"Думаю про численні місця, які страждають від війни, насамперед, про дорогу Україну. Не звикаймо до війни, не мирімося з її невідворотністю. Допомагаймо тому, хто страждає, наполягаймо на тому, щоби по-справжньому докладалися зусилля для досягнення миру. Що це повинно статися, скільки смертей ще потрібно дочекатися, перше ніж протистояння поступляться діалогові задля добра людей, народів і людства? Єдиним виходом є мир, а єдиною дорогою, щоби дійти до нього - діалог", - сказав він.

Нагадаємо, Папа Римський Франциск у середу, 14 вересня, виступив на сьомому Конгресі лідерів світових і традиційних релігій у Нур-Султані. Під час конференції понтифік прямо не згадав ні про Україну, ні про Росію. Однак він заявив, що релігія ніколи не повинна використовуватися для виправдання "зла" війни, ймовірно натякаючи на дії РПЦ.

"Бог - це мир, і веде Він завжди до миру і ніколи - до війни. Тому давайте з ще більшою силою присвятимо себе сприянню та зміцненню необхідності того, щоб конфлікти вирішувалися не нікчемними доводами сили, зброєю та погрозами, а лише тими засобами, які благословляє Небо, гідними людини: зустріч, діалог, терплячі переговори", - сказав Франциск на конференції.

Візит понтифіка у Казахстані триватиме до 15 вересня. У дводенному з'їзді беруть участь близько 100 делегацій з 50 країн. Папа назвав свою поїздку "паломництвом діалогу та миру".

Для 85-річного Папи, який страждає на проблеми з колінами та проводить більшу частину часу в інвалідному візку, це третя поїздка за кордон у 2022 році після поїздок на Мальту та Канаду. У серпні він ще планував відвідати Київ і Москву. Але пізніше понтифік заявив, що лікар заборонив йому закордонні візити, тому найближчим часом цього не відбудеться. Натомість візит до Казахстану Папа не скасував.