• Головна
  • Новини
  • Світові
  • "Папа прагне розпочати діалог із численними течіями ісламу", - єпископ РКЦ про візит Франциска до Бахрейну...

"Папа прагне розпочати діалог із численними течіями ісламу", - єпископ РКЦ про візит Франциска до Бахрейну

25.10.2022, 12:00
Світові
"Папа прагне розпочати діалог із численними течіями ісламу", - єпископ РКЦ про візит Франциска до Бахрейну - фото 1
Запланований візит Папи Франциска у Бахрейн є продовженням його Апостольської подорожі до Абу-Дабі, в Ірак та на міжрелігійний форум у Казахстані. Ці зустрічі показують, що Святіший Отець прагне «розпочати діалог із численними течіями ісламу». Про це сказав єпископ Пол Гіндер, Апостольський адміністратор Апостольського вікаріату Північної Аравії. Єрарх зазначає, що тут ми маємо справу з епохальною для місцевих християн подією. Папу в Бахрейн запросив його правитель — емір Хамад ібн Іса Ал Халіфа.

Про це повідомляє католицький часопис CREDO.

Під час відвідин Бахрейну Папа Франциск візьме участь у Форумі діалогу.

Це «вельми значуща подія для шиїтського світу», каже єпископ Гіндер. Шиїти становлять більшість населення у Бахрейні, хоча країною править династія сунітів. Водночас, зазначає Апостольський адміністратор, папські відвідини несуть «важливе послання для місцевих католиків. Вони не раз переживають відчуття полишеності рештою Церкви. Цей візит показує, що про них не забули».

Бахрейн — невелике королівство (емірат) у Перській затоці, його населяють 1,4 млн чоловік. Держава живе за рахунок туризму, нафтової промисловості, а також відіграє важливу роль у банківському секторі. Заледве 6% населення, тобто понад 80 тис., належать до Католицької Церкви. Це переважно імігранти з Індії та Філіппін. Є там також і нечисленна спільнота близькосхідних християн, які прибули в Бахрейн у першій половині ХХ століття. Апостольський вікаріат Північної Аравії охоплює 11 парафій, які діють на території Кувейту Катару, Бахрейну та Саудівської Аравії.