Папа привітав учасників міжрелігійної місії солідарності з Україною

Папа привітав учасників міжрелігійної місії солідарності з Україною - фото 1
Під час міжрелігійної зустрічі в Чернівецькому обласному музично-драматичному театрі, учасниками якої стали делегати з різних частин світу, прозвучало послання Папи Франциска.

"Страждання, заподіяні багатьом слабким і беззахисним людям; численні вбиті мирні жителі та невинні молоді жертви; відчайдушна втеча жінок і дітей... Все це розтривожує нашу совість і змушує нас не мовчати, не залишатися байдужими до насильства Каїна і крику Авеля, а посилено підносити голос, щоб благати в ім'я Бога про закінчення цих мерзенних діянь», – пише Папа Франциск у посланні учасникам міжрелігійного паломництва, яке зібрало у Чернівцях представників різних релігій з усього світу. Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Я почуваюся духовно близьким з усіма вами, брати і сестри, і всім серцем бажаю долучитися до вимолювання безцінного дару миру для улюбленого українського народу», – зазначає Глава Католицької Церкви, дякуючи за цю ініціативу «молитовного моменту братерства між представниками різних релігій».

За словами Папи, «жорстокі й болісні події, свідками яких ми є протягом непомірно багатьох днів» підтверджують написане в енцикліці Fratelli tutti, що «війна – це провал політики та людства, ганебна капітуляція, поразка перед силами зла».

Папа побажавши, аби гідність людської особи та священний вимір людського життя завжди залишалися «непорушними принципами, що керують нашими зусиллями задля досягнення братерства».

Міжрелігійне паломництво солідарності з українським народом зібрало представників релігій з різних частин світу, які від 10 квітня 2022 р. відвідували центри для біженців та взяли участь у спільному заході в Чернівецькому обласному музично-драматичному театрі, що відбувся 12 квітня.

Під час цього заходу прозвучали свідчення внутрішньо переміщених осіб, роздуми релігійних лідерів та молитва за мир.

«Наскільки мені відомо, це перший такий випадок, коли міжрелігійна делегація ініціює місію дружби й солідарності, відвідуючи країну, де йде війна», – зазначив рабин Ґошен-Ґоттштайн, засновник і директор Міжрелігійного інституту «Elijah», що є одним із організаторів цього заходу.

Серед учасників паломництва – колишній Голова Англіканської Співдружності, Кентерберійський архиєпископ Роуен Вілльямс, православний архиєпископ зі Сполученого Королівства Нікітас Луліас, Генеральний настоятель Ордену Братів Менших о. Массімо Фузареллі, рабин Йонатан Віттенберґ зі Сполученого Королівства, колишній Великий Муфтій Мустафа Церіч з Боснії і Герцеговини, Великий Імам Ягія Паллавічіні з Італії, а також представники індуїзму, буддизму та інших релігій.

Додамо, напередодні візиту місії в Україну, у коментарі для The Church Times Роуен Вільямс сказав: «Мета досить скромна: ми просто хочемо проявити свою солідарність жертвам цієї жахливої війни і подякувати за мужність, проявлену українським народом. Ми сподіваємося, що у нас вийде хоча б дати їм знати, що вони не забуті".

Він також зазначив, що члени делегації розраховують познайомитися з тими умовами, в яких утримують біженців, і зрозуміти, як самі люди бачать нинішню ситуацію.

Роуен Вільямс підкреслив, що релігійні лідери не є офіційними гостями українського уряду. "Місія дружби і солідарності" стала першим візитом релігійних лідерів в охоплену війною Україну.