Папа призначив Апостольського візитатора для українців греко-католиків Ірландії

04.07.2022, 16:22
Світові
Папа призначив Апостольського візитатора для українців греко-католиків Ірландії - фото 1
У понеділок, 4 липня 2022 р., офіційні представники Ватикану повідомили про те, що Папа Франциск призначив Апостольським візитатором для українців греко-католиків, що проживають в Ірландії та в Північній Ірландії владику Кеннета Новаківського, Правлячого Єпископа Єпархії Пресвятої Родини в Лондоні УГКЦ.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Біографічна довідка

Владика Кеннет Новаківський народився 16 травня 1958 р. в Канаді, де закінчив вищі богословські студії, які потім поглибив у Римі, у Папському університеті святого Томи Аквінського. Прийнявши 19 серпня 1989 р. єрейські свячення в Саскатунській єпархії у Канаді, повернувся до Риму та почав навчатись на факультеті канонічного права Папського Східного Інституту. У 1991 році, супроводжуючи блаженнішого Мирослава-Івана кардинала Любачівського, о. Кен приїхав в Україну, де був віце-канцлером Верховного Архиєпископа, виконував інші важливі адміністративні служіння, став одним із засновників української гілки «Карітас».

Повернувшись 2001 р. на батьківщину, о. Кен Новаківський був ректором української семінарії Святого Духа в Оттаві, а від липня 2006 року – канцлером Саскатунскьої єпархії в Канаді, доки 1 червня 2007 р. не було повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI призначив його Єпархом Нью-Вестмінстерським. Єпископські свячення та інтронізація відбулися 24 липня того ж року. А 15 січня 2020 р. у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Франциск призначив преосвященного владику Кена Новаківського єпархом Лондонської єпархії Пресвятої Родини УГКЦ, перенісши його з Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ в Канаді.