Папа призначив нового Секретаря Дикастерії для Східних Церков

15.02.2023, 15:52
Світові
Папа призначив нового Секретаря Дикастерії для Східних Церков - фото 1
У середу, 15 лютого 2023 р., офіційні представники Ватикану повідомили, що Папа Франциск призначив Секретарем Дикастерії для Східних Церков отця Мішеля Жалаха, O.A.M., дотеперішнього Ректора Університету святого Антонія в Баабді (Ліван).

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Дикастерія для Східних Церков – це відомство Римської Курії, яке відповідає за справи Східних Католицьких Церков у тому, що стосується компетенції Апостольської Столиці. Її юрисдикція також охоплює всю католицьку єрархію, духовенство та мирян, в тому числі і латинського обряду, на теренах, де від стародавніх часів переважають східні Церкви. Від 16 січня 2023 року дикастерію очолює архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті.

Отець Мішель Жалах є уродженцем Лівану. У 1991 році отримав пресвітерські свячення в Маронітнському Ордені Святого Антонія. Від 2000 до 2008 працював у секретаріаті тодішньої Конгрегації для Східних Церков, захистивши у той час докторат у Папському Східному Інституті. Від 2013 до 2018 року був Генеральним Секретарем Близькосхідної Ради Церков, є членом Комісії Екуменічних стосунків Асамблеї католицьких Патріархів і єпископів Лівану. Є також викладачем Університету святого Антонія в Баабді, ректором якого став у 2017 році.