Папа спершу має відвідати Україну, а потім Росію, - архиєпископ Мечислав Мокшицький

Папа спершу має відвідати Україну, а потім Росію, - архиєпископ Мечислав Мокшицький - фото 1
Було б катастрофою, якби Папа Франциск відвідав спочатку Росію, а потім Україну. Цілком можливо, що після повернення з Росії для нього будуть закриті кордони України.

Про це в інтерв’ю німецькому тижневику «Die Tagespost» заявив архиєпископ-митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький, передає Gość.Pl.

«Ми дуже вдячні Святішому Отцеві за те, що він був поруч із українським народом своїми молитвами та багатьма зверненнями від самого початку», — сказав архиєпископ Мокшицький.

Папа чітко сказав, що Росія вторгається в Україну.

«Наші вірні кажуть, що ми повинні спочатку наблизитися до жертви аварії, до того, хто страждає, а вже потім до того, хто спричинив аварію, з усіма жестами Святішого Отця щодо Росії, але, можливо, ми погано розуміємо його наміри та його політику. Будемо сподіватися, що Папа Римський має добрі наміри і що його метод дій незабаром принесе мир в Україні», – сказав єрарх РКЦ і Україні.

Він додав, що дуже ймовірно, що Папа Франциск відвідає Україну в серпні або вересні.

У теперішніх умовах війни «ми проголошуємо Євангеліє, уділяємо таїнства, піклуємось про бідних і хворих. Зараз ми звертаємося до біженців, які втратили все, свої будинки та квартири», – зазначив митрополит Львівський.

Він зізнався, що дуже тішиться вірними та священиками, «які відчинили свої серця та двері своїх домівок». Єрарх підкреслив, що всі католицькі священики залишилися на своїх парафіях.

«Це гарний знак. Ніхто не боявся, ніхто не залишав своєї парафії та своєї пастви», – сказав архиєпископ Мокшицький.

Відповідаючи на запитання про обмеження української влади щодо Православної Церкви Московського Патріархату, архиєпископ Мокшицький розкритикував такі дії.

«Особисто я вважаю, що демократична держава, як і скрізь у Європі, має надати повну свободу віросповідання кожному – будь то мусульманам, Свідкам Єгови чи іншим. Так має бути тут, в Україні», – зазначив виконуючий обов’язки Голови Конференції єпископів України латинського обряду.