Папа урізав пільги для кардиналів та посадовців Ватикану

03 березня, 11:30
Католики
Папа урізав пільги для кардиналів та посадовців Ватикану - фото 1
Папа Франциск урізав пільги на житло для кардиналів та інших високопоставлених ватиканських управлінців, щоб заощадити гроші Церкви. Тепер вони не зможуть безкоштовно проживати у квартирах, що належать Ватикану, або користуватися спеціальними цінами на оренду.

Про це повідомляє CREDO з посиланням на CNA.

Ватикан володіє великою кількістю нерухомості як у стінах Ватикану, так і за його межами. Цією нерухомістю розпоряджається Адміністрація спадщини Апостольського Престолу. Про рішення Папи скасувати житлові пільги для вищого керівництва було повідомлено у записці нового префекта Секретаріату з питань економіки Максиміно Кабальєро Ледо.

Записка під назвою «rescriptum ex audientia» («рескрипт аудієнції») була оприлюднена після його зустрічі з Папою 13 лютого. У ній ідеться про скорочення пільг на житло для високопоставлених чиновників Ватикану, щоб задовольнити зростаючі потреби Церкви в економічному контексті «особливої серйозності».

Записка Ледо містить прохання до кожного «піти на надзвичайну жертву, щоб виділити більше ресурсів для місії Святого Престолу, також і шляхом збільшення доходів від управління спадщиною нерухомості».

Це рішення було ухвалене через два роки після того, як у березні 2021 року Папа Франциск оголосив про зменшення зарплати кардиналам і духовенству. Кардиналам знизили зарплату на 10%, очільникам і секретарям дикастерій — на 8%, священикам і богопосвяченим особам, що працюють у ватиканських структурах — на 3%.

Автоматичні підвищення для деяких посадовців і службовців Ватикану також були призупинені на два роки. Термін дії цього заходу закінчується 31 березня. Згідно з новим рішенням, діючі договори оренди можуть тривати до закінчення терміну їх дії, після чого нові договори укладатимуться вже за новою ціною. Винятки з нової політики може робити лише особисто Папа Франциск. Дім святої Марти, де живе Папа, а також два інших гостьових доми в Римі, які регулярно приймають священиків, що працюють у Ватикані, також підпадають під зміни.