Відбулася приватна зустріч Папи з підсанкційним митрополитом РПЦ Іларіоном (Алфеєвим)

Відбулася приватна зустріч Папи з підсанкційним митрополитом РПЦ Іларіоном (Алфеєвим) - фото 1
Після ранкових зустрічей другого дня візиту до Угорщини Папа Франциск 29 квітня мав приватну зустріч із архиєпископом Іларіоном (Алфеєвим), митрополитом Будапештським та Угорським РПЦ.

Про це повідомляє Vatican News.

Зустріч відбулася в Апостольській нунціатурі, яка стала резиденцією Папи під час перебування у Будапешті.

За повідомленням пресслужби Святого Престолу, зустріч була "сердечною" і тривала близько 20 хвилин, протягом якої єрархи обговорили "деякі питання спільного занепокоєння" та своє зобов’язання "шукати конкретні людські та духовні відповіді". Папа Франциск привітав митрополита Іларіона обіймами та поцілував його панагію.

Нагадаємо, Іларіон (Алфеєв), колишній митрополит Волоколамський, був призначений митрополитом Будапештським та Угорським у червні 2022 року. До цього він протягом тринадцяти років обіймав посаду голови Відділу зовнішніх зв’язків Московського Патріархату.

Митрополит Іларіон, якого називають провідним переговірником РПЦ, є запеклим прихильником доктрини «русского міра» і вважає головною трагедією XX століття розпад Російської імперії. Він потрапив до санкційного списку, який Рада нацбезпеки та оборони прийняла 30 вересня. Іларіон перебуває у цьому списку з громадянами Росії, які “прикриваючись духовністю, підтримують терор та геноцидну політику”.

Алфеєв звинуватив Патріарха Варфоломія у "спробі запровадити папську владу в Православній Церкві".

Цей митрополит також звинувачував УГКЦ в тому, що вона нібито лобіює об’єднання православних українців для того, "аби усіх навернути до унії, маніпулює фактами та почуттями". Він називав УГКЦ перешкодою для діалогу РПЦ з Ватиканом. На пропагандистських телеканалах РФ Алфеєв лякав Третьою світовою війною.

Перша зустріч Папи Франциска і митрополита Іларіона відбулася 20 березня 2013 року, наступного дня після початку понтифікату Франциска. Після цього відбулося кілька інших зустрічей, у тому числі, одна з нагоди міжрелігійного заходу «Братні народи, земля майбутнього», організованого Спільнотою святого Егідія в Римі 7 жовтня 2021 року.

Востаннє Папа Франциск та Іларіон зустрічалися 22 грудня 2021 року у Ватикані. Що стосується нинішньої зустрічі, то директор пресслужби Святого Престолу Маттео Бруні під час брифінгу про Апостольську подорож Папи Франциска до Угорщини 21 квітня передбачав її можливість, однак заявив, що ця зустріч не є частиною офіційної програми і носить радше приватний характер.