Папа закликав молитися за Україну, Палестину та Ізраїль

17 січня, 13:37
Світові
Папа закликав молитися за Україну, Палестину та Ізраїль - фото 1
Наприкінці загальної аудієнції 17 січня Папа Франциск вкотре нагадав про мешканців країн, які страждають через бойові дії.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Звертаючись до паломників у Залі Павла VI, Святіший Отець сказав:

«Не забуватимемо про країни, які перебувають у стані війни, – про Україну, Палестину, Ізраїль, про багатостраждальних мешканців сектору Газа. Помолимося за численні жертви війни, за безліч постраждалих. Війна завжди руйнує: вона сіє не любов, а ненависть. Війна – це справжня поразка людства. Помолимося за людей, які страждають через війну».

Папа Франциск висловив духовну близькість цивільному населенню Ербіля, столиці автономного регіону Курдистану, яке зазнало ракетного обстрілу:

«Добросусідські відносини не можуть будуватися на таких діях, але за допомогою діалогу та співпраці. Я закликаю всіх уникати будь-яких кроків, що посилюють напруженість на Близькому Сході та інших військових сценаріїв».

Далі Святіший Отець нагадав, що 18 січня починається Тиждень молитов за християнську єдність, присвячений темі «Полюби Господа Бога твого і ближнього твого, як самого себе» (див. Лк 10,27).

«Я закликаю вас молитися, щоб християни досягли повної єдності і одностайно свідчили про любов до всіх, особливо до найуразливіших. Мої думки звернені до молоді, хворих, старих і молодят. Сьогодні Літургія Церкви згадує святого Антонія Великого, одного із отців-засновників чернецтва. Нехай його приклад надихає вас на безкомпромісне прийняття Благої вісті».

Звертаючись до польських паломників, Папа сказав:

«Сьогоднішня катехитична настанова закликає протистояти розбещеності. Боротьба з цією вадою може тривати все життя, але нагороду ні з чим не можна порівняти: перебування в тій красі, яку Бог вписав у Свій витвір, коли передбачав любов між чоловіком і жінкою. Нехай допоможуть вам у цьому заступництво та вчительство св. Івана Павла II, який з великою відданістю виховував молодих людей зрілого кохання. Я благословляю вас від щирого серця».