Папа закликав православних братів "остаточного подолати шкідливе суперництво"

Папа закликав православних братів "остаточного подолати шкідливе суперництво" - фото 1
Приймаючи 28 червня 2021 року делегацію Константинопольського Патріархату, що прибула до Риму на святкування урочистості апостолів Петра і Павла, Папа Франциск поділився думками про те, які виклики і нагоди для екуменічного діалогу породжує криза пандемії.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Делегацію Константинопольського Патріархату очолив Халкедонський митрополит Еммануїл.

Як зазначив Єпископ Рима, цьогорічне святкування на честь святих Петра і Павла ще відбувається у період, коли світ змагається, аби вийти з драматичної кризи, спровокованої пандемією.

Серйозне сприйняття кризи, ща словам Папи Франциска, вимагає від «християн, які прямують до повного сопричастя», запитувати себе про те, як прямувати далі.

«Дорогі браття, чи ж не прийшов час, аби з допомогою Святого Духа, дати додатковий порив нашому шляхові до усунення давніх упереджень і остаточного подолання шкідливого суперництва? Чи ж не можемо ми, не ігноруючи відмінності, які будуть подолані через діалог в любові та істині, започаткувати нову фазу стосунків між нашими Церквами, позначену більш спільним прямуванням разом, бажанням чинити реальні кроки вперед, почуватися співвідповідальними одні за одних?», – закликав православних братів Папа.

Папа закликав православних братів 'остаточного подолати шкідливе суперництво' - фото 74753

 

«Свідчення зростаючого сопричастя між нами, християнами, буде також знаком надії для багатьох чоловіків і жінок, які почуватимуться заохоченими розвивати загальніше братерство та примирення, спроможне виправляти кривди минулого. Це єдиний шлях, щоби відслонити майбутнє миру. Прекрасним пророчим знаком буде також тісніша співпраця між православними та католиками в діалозі з іншими релігійними традиціями», – підсумував Святіший Отець.