Папа засудив атаки на цивільні об’єкти після знищення складу Карітас-Спес у Львові

21 вересня, 10:33
Світові
Папа засудив атаки на цивільні об’єкти після знищення складу Карітас-Спес у Львові - фото 1
Папа Франциск засудив використання «конвенційної зброї» проти цивільних цілей. Це сталося наступного дня після того, як росіяни атакували Львів дронами і знищили склад гуманітарної допомоги Карітас-Спес.

Про це повідомляє CREDO з посиланням на Crux.

У своєму посланні від 19 вересня до канцлера Папської академії соціальних наук кардинала Пітера Тарксона Папа вказав на дедалі більшу актуальність етичних проблем, «пов’язаних із використанням у сучасній війні так званої “конвенційної зброї”, яка повинна застосовуватися лише з оборонною метою, а не проти цивільних осіб і цілей».

«Я сподіваюся, що постійні роздуми над цим питанням спонукають до консенсусу у тому, що така зброя, з її величезною руйнівною силою, не буде використовуватися таким чином, який передбачувано призведе до зайвих травм або непотрібних страждань», — написав Папа.

Нагадаємо, що внаслідок атаки у Львові було знищено понад 15 фур гуманітарної допомоги, яка мала найближчим часом вирушити на схід України.

За словами єпископа Едварда Кави, там був зимовий одяг та взуття, харчові продукти, а також генератори, які мали допомогти людям протриматися у важкий зимовий період; також на сусідньому складі знайшли тіло загиблого чоловіка.

Послання Папи було надіслане у межах Конференції, присвяченій 60-тій річниці енцикліки Івана XXIII «Pacem in Terris» («Мир на землі»), що цими днями триває у Ватикані. Енцикліка окреслює позицію Ватикану щодо прав і обов’язків як людей, так і держав, і пропонує папське бачення правильних міжнародних відносин. З-поміж іншого, енцикліка наголошує на людській гідності та рівності, виступає за права жінок, нерозповсюдження ядерної зброї та підтримує діяльність ООН. Папа Франциск назвав проведення цієї конференції своєчасним кроком, «оскільки наш світ продовжує перебувати у полоні третьої світової війни, що ведеться фрагментарно, і, у трагічному випадку конфлікті в Україні, не без загрози застосування ядерної зброї».

«Поточний момент зловісно нагадує період безпосереднього виходу “Pacem in Terris”, коли у жовтні 1962 року Карибська криза поставила світ на межу широкомасштабного ядерного знищення, — сказав Папа, зазначивши, що з того часу кількість і потужність ядерної зброї зросла. — Інвестиції в інші збройні технології також зросли, і навіть давній консенсус щодо заборони хімічної та біологічної зброї перебуває у напруженні».
Генеральний секретар Карітас Інтернаціоналіс Алістер Даттон, який зараз перебуває у Нью-Йорку на Генеральній асамблеї ООН, де також виступав президент України Володимир Зеленський, засудив російську атаку.

«Напад Росії на склад Карітас-Спес у Львові, внаслідок якого було знищено 300 тонн гуманітарної допомоги для народу України, був образливим і грубим порушенням міжнародного гуманітарного права», — сказав він.