Парафія УГКЦ у Ліоні перейшла на Григоріанський календар

Парафія УГКЦ у Ліоні перейшла на Григоріанський календар - фото 1
Неділя 21 лютого в ліонській парафії Святого Атаназія Великого стала першою неділею за новим стилем і одночасно першою неділею Великого посту.

Про це йдеться на сайті парафії.


2019 року українські греко-католики Ліонщини відзначили півстолітній ювілей від часу отримання церкви у Віллербані. Сама ж парафія була заснована 1947 року. Спочатку громада була змушена молитися “у приймах” – з 1947 року у крипті ліонської церкви Непорочного Зачаття, а з початку 1960-х, у каплиці церкви Різдва Христового на площі Ґранклеман у Віллербані. 13 липня 1969 року громада отримало церкву від муніципальної влади і назвала її на честь Святого Атанасія Великого, Патріарха Олександрії.

При церкві діє суботня школа, у якій діти навчаються катезизму, української мови та історії; відбуваються прощі до святих місць – Арс, Паре-Моньяль, Люрд. Для молоді проводяться біблійні читання.

Як РІСУ інформувала, з 1 вересня 2020 року парафія свв. Бориса і Гліба в Санліс єпархії св. Володимира Великого в Парижі перейшла на григоріанський календар. Це рішення парафіяльної ради, яке погодив владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор єпархії.