Парафія  УГКЦ у французькому Санлісі перейшла на григоріанський календар

Парафія  УГКЦ у французькому Санлісі перейшла на григоріанський календар - фото 1
З 1 вересня 2020 року парафія свв. Бориса і Гліба в Санліс єпархії св. Володимира Великого в Парижі переходить на григоріанський календар. Це рішення парафіяльної ради, яке погодив владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор єпархії.

Про це РІСУ повідомила Служба комунікації Паризької єпархії УГКЦ.

“Неодноразово велись розмови про доцільність переходу нашої молодої парафії на григоріанський календар. Карантин в час пандемії Covid-19 та Великдень 2020 додав актуальності цьому питанню. Більшість парафіян вже отримали документи на постійне проживання в Франції, взяли кредити на помешкання, що є знаком серйозних планів залишатись надалі у країні. Діти швидко ростуть і, на жаль, часто асимілюються. Вважаємо, що дуже важливою є інтеграція, а не асиміляція в суспільство, де ми проживаємо і саме календар нам в цьому допоможе”, — розповідає настоятель о. Юрій Лещинський.

“Це рішення ми прийняли з думкою про наших дітей”, — кажуть Оксана і Руслан Завроцькі, парафіяни храму святих Бориса і Гліба. “Бо святкуючи наші свята у “будні” для французького середовища дні, вони їх не відчувають і не проживають по-справжньому. Також віримо, що наші діти будуть маленькими апостолами віри у французькому середовищі”.

Важливо зауважити, що частина вихідних днів у Франції є церковними святами за григоріанським календарем: Різдво Христове, Понеділок після Великодня та П’ятидесятниці, Четвер Вознесіння та свято Успіння Пресвятої Богородиці. “Маючи ці дні вільними від праці наші парафіяни зможуть вповні виконати Божу заповідь освячення святого дня, а не розриватимуться між роботою і храмом”, — каже настоятель парафії.

“Зміна календаря не є зміною ідентичності, ми святкуватимемо разом з французькими католиками, при цьому ретельно зберігаючи наш візантійський обряд. Традиції є важливими для нашого народу та ідентичності, проте вважаємо, що справжнє святкування свят є у єднанні з Христом у Євхаристії”, — наголосив владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор.

Парафія страстотерпців Бориса і Гліба у місті Санлісі (фр. Chapelle de la Charité) — громада єпархії святого Володимира Великого в Парижі Української греко-католицької Церкви. Колишня каплиця при лікарні, котру провадили брати св. Івана з Єрусалиму (Ordre de Saint-Jean de Jérusalem). 27 вересня 2013 року Паризька єпархія придбала будівлю, що пустувала з 2002 року, в якій почав активно діяти та розвиватись Центр Анни Київської, а згодом зародилась і громада. З 11 вересня 2016 року у храмі відбуваються регулярні богослужіння та пасторальна діяльність. 19 листопада 2016, Владика Борис Ґудзяк призначив отця Юрія Лещинського адміністратором храму свв. Бориса і Гліба. У 2019 році, декретом (19/027 від 1 лютого 2019) було засновано - Парафію свв. мучч. Бориса і Гліба (УГКЦ)