Пастор зі Львова запустив телеграм-канал, щоб розвіяти міфи про віруючих

Пастор зі Львова запустив телеграм-канал, щоб розвіяти міфи про віруючих - фото 1
Баптистський пастор зі Львова Павло Токарчук запустив телеграм-канал "Кава зі Штундою", де збирається розвіяти міфи про віруючих людей.

Як розповідає пастор Павло, в Україні існує упереджене ставлення до євангельських християн. Тому він створив телеграм-канал "Кава зі Штундою" – щоб розвіювати міфи й стереотипи стосовно євангельських християн, а також розповісти про історію та особливості вчення.

"Я народився в родині євангельських віруючих. Протестант в п‘ятому поколінні. Скільки себе пам‘ятаю, постійно бачу упередження по відношенню до євангеліків як зі сторони світських людей, так і зі сторони християн інших конфесій. Більше того, як пастор, я часто стикаюсь з тим, що молоді люди зустрічають вороже ставлення до свого вибору навіть від батьків.

На жаль, часто це обумовлено або закритістю деяких протестантських церков, або сумними прикладами сект. Але часто це просто відсутність елементарних знань про історію, особливості вчення та реального дотику до адекватної спільноти віруючих. Бо протестантів в Україні значно менше ніж на Заході, де вони переважають.

В цьому каналі спробую трішки прояснити що до чого", – написав пастор.

Він одразу розпочав з назви та пояснив звідки взялося слово "штунди".

Це слово часто вживають до євангельських віруючих, зокрема до баптистів. Воно походить від німецького stunde - «година».

"В царській Росії 19 ст. (до складу якої входила і Україна в той час) жили і працювали німецькі колоністи. Вони були протестантами (баптисти, лютерани, реформати і меноніти). Німці мали біблійну годину (Bibelstunde), під час якої молились, вивчали Біблію і обговорювали вивчене.

Перші вже українські баптисти перейняли цю практику, тому до них і прив‘язалась "штунда". А рух православні почали називати "штундизм",- розповів пастор Павло.

Кава зі Штундою