Пастору за "реабілітаційні центри" світить від 5 до 10 років тюрми:  Прокуратура заявила про викрадення та катування людей

29 січня, 09:24
Суспільство
Рівненською обласною прокуратурою скеровано до Рівненського міського суду обвинувальний акт стосовно 22 осіб, яким інкримінують організацію викрадення та незаконне позбавленні волі двох чи більше осіб, а також катування, вчинене організованою групою осіб (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє офіційний сайт Рівненської обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 45-річний чоловік, задля швидкого збагачення за рахунок отримання грошової винагороди під виглядом надання реабілітації хворим від наркотичної, алкогольної та інших залежностей, у 2018 році організував та забезпечив функціонування закладів закритого типу для примусового утримання в умовах ізоляції осіб вказаної категорії. До своєї злочинної діяльності він залучив 21 особу. Всі члени групи - прихожани однієї з протестантських церков, а організатор угрупування називав себе її пастором. Всередині групи діяла стійка єрархія, з чітким розподілом функцій її учасників.

Як йдеться у повідомленні, на Рівненщині діяло 6 таких «реабілітаційних центрів» - безпосередньо в обласному центрі, а також у селах Бармаки, Колоденка та Мочулки, Рівненського району та ще один був на Тернопільщині. Їх облаштовували в орендованих приватних будинках.

Вказані заклади представляли собою гуртожитки для спільного проживання осіб із залежностями, з обмеженням особистої свободи, з гратами на вікнах, контролем телефонних дзвінків та побачень з рідними, жорсткими правилами поведінки, неповноцінним харчуванням та системою відповідних примусових заходів та фізичних покарань у разі непокори.

Рідні нарко- та алкозалежних за утримання їх в «центрах» платили від 3 до 12 тисяч гривень щомісяця. Досудовим розслідуванням встановлено 26 потерпілих, за утримання яких ділки отримали 380 тисяч гривень.

Діяльність центрів правоохоронці зупинили у травні 2020 року.

Досудове розслідування проводили слідчі СУ ГУ НП в Рівненській області, за оперативного супроводу Управління СБУ в області та відділу боротьби з злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми в Рівненській області ДБЗПТЛ Національної поліції України.

За вказані кримінальні правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.