Патріарх Феофіл III подякував Кирилу і Путіну за підтримку Церкви на Святій Землі
«Ми хочемо подякувати вам за твердість і послідовність, з якими ви підтримуєте наш Патріархат і християнську присутність на Святій землі, особливо в теперішній час, коли ми протистоїмо все більшому тиску і труднощам, викликаним пандемією, а також підйомом екстремістських угруповань, які намагаються змінити ідентичність та обличчя цього мультикультурного, мультиетнічного та мультирелігійного регіону», – йдеться у повідомленні.
Феофіл III зазначив, що в Єрусалимському Патріархаті з радістю приймуть Патріарха Кирила, коли він зможе наступного разу здійснити паломницьку поїздку.
Він також висловив вдячність президенту РФ Володимиру Путіну за підтримку Церкви на Святій Землі, особливо у справі відновлення та реставрації храму Різдва. «Він надав нам дуже важливу та щедру допомогу, продемонструвавши міжнародній спільноті свою тверду позицію, спрямовану на захист християнської присутності на Святій Землі», – наголосив Феофіл.
Нагадаємо, Росія прагне використовувати Єрусалимського Патріарха як інструмент протидії Вселенському Патріархату. У межах цих спроб на початку 2020 року РПЦ під прикриттям ініціативи Патріарха Феофіла організувала зустріч в Аммані, на якій планувалося засудити дії Патріарха Варфоломія з надання автокефілії Українській Церкві. Зустріч виявилася провальною і попри велику кількість розмов про другу зустріч, такої не відбулося.
Росія та Російська Церква мають власні інтереси на канонічній території Єрусалимського Патріархату, де розташований Храму Гробу Господнього, та певні засоби впливу на його Предстоятеля. Москва намагається певною мірою використати авторитет Єрусалимського Патріарха для поділу православ’я на дві частини.
Релігійна правда повідомляє про те,що на аудієнцію до Патріарха Феофіла ходять посланники від ФСБ, а у Єрусалимі працює структура, очолювана ексдиректором ФСБ РФ Сергеєм Стєпашиним – так зване Імператорське Православне Палестинське товариство (ІППТ).
Росія вже давно домагаються передачі їм у власність Олександрівського подвір’я. У разі погіршення відносин з Єрусалимським Патріархатом через можливе визнання ним ПЦУ росіяни можуть розкопати під Олександрівським подвір’ям тунель в Кувуклії, щоб добувати свій благодатний вогонь на Великдень.