• Головна
  • Новини
  • Патріарх Філарет констатував, що попри вплив Росії на УПЦ (МП) немає сьогодні відкритої боротьби між цією Церквою і УПЦ КП...

Патріарх Філарет констатував, що попри вплив Росії на УПЦ (МП) немає сьогодні відкритої боротьби між цією Церквою і УПЦ КП

05.07.2011, 13:24
Патріарх Філарет констатував, що попри вплив Росії на УПЦ (МП) немає сьогодні відкритої боротьби між цією Церквою і УПЦ КП - фото 1
У своєму інтерв’ю для журналу «Універсум», яке подає офіційний сайт УПЦ КП, Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет заявив, що Церква не хоче бути «інструментом закордонного впливу».

FIL_w.jpgВ інтерв’ю для журналу «Універсум», яке подає офіційний сайт УПЦ КП, Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет заявив, що Церква не хоче бути «інструментом закордонного впливу».

За словами Патріарха Філарета, УПЦ КП хоче «жити в мирі і злагоді і з Російською Церквою», бо, як наголошує першоєрарх, Церква – єдина, нема одного Бога для Росії, а іншого для України.  Однак, як акцентує Патріарх Філарет, УПЦ КП і РПЦ «розділяє тільки гріх владолюбства, бажання Москви панувати над Україною, що шкодить Церкві Христовій.

Говорячи про незалежність держави та Церкви, Патріарх Філарет наголосив, що «якби Українську Церкву не розділили, і українські конфесії не почали боротьбу між собою замість того, щоб боротися за незалежність, ми б подолали опір Москви і отримали б визнання автокефалії».

За словами Патріарха Філарета, сьогодні Київський Патріархат не вирізняється нововведеннями, але впізнати цю Церкву можна  «за українською мовою і патріотизмом наших парафіян», чого не можна сказати про Московський Патріархат.
Як розповів Предстоятель УПЦ КП, у час створення Київського Патріархату у Москві йому говорили: «поіграются в нєзалєжность» – і прийде кінець». Проте Патріарх Філарет пояснив: «Але ми в «нєзалєжность» не граємося. Ми свою державу розбудовуємо, її духовні основи, без яких неможливе жодне державне утворення».

Патріарх Філарет запевнив, що події останнього року свідчать про те, що Київський Патріархат знищити неможливо. «За останній час ми втратили кілька парафій, але і до Київського Патріархату переходять парафії з Московського, як це сталося, наприклад, у Полтавській області. І навіть у тих кількох парафіях, на які здійснювалися атаки, йде шалений спротив, і остаточно відібрати їх в нас поки що не вдається», – пояснив Предстоятель УПЦ КП.

Основним захистом, на думку Предстоятеля УПЦ КП, стали громадські організації, політичні партії демократичного і патріотичного спрямування. «Хоч у світському житті вони й роз’єднані, справа захисту Української Церкви об’єднала їх», – розповів в інтерв’ю Предстоятель УПЦ КП.

Також Патріарх Філарет під час розмови сказав: «Час показує, що й у Московському Патріархаті духовенство та єпископи поступово схиляються до необхідності існування в Україні незалежної Церкви. Це відчула Москва. Як і те, що УПЦ Московського Патріархату – проти імперської ідеології Росії. Тож у Москві вирішили: треба цю Церкву позбавити самостійності та незалежності в управлінні, бо вони ведуть до відходу від Білокам’яної».

Як вважає Предстоятель УПЦ КП, Патріарх Кирил зараз так часто приїздить в Україну, щоб нагадати: він – Глава цієї Церкви, а не Митрополит Володимир. «Це викликає спротив у єпископату Митрополита Володимира, всередині Московського Патріархату точиться боротьба», – пояснив Предстоятель УПЦ КП.

На думку Патріарха Філарета, тиск Москви на УПЦ (МП) зближує її з Київським Патріархатом. І приїзди  Патріарха Кирила в Україну сприяють тому, що парафіяни Московського Патріархату розуміють, що вони належать не до Української Церкви, а до Російської Церкви, тоді як вони все-таки хочуть належати до Української Церкви. «Сила Київського Патріархату полягає в тому, що він діє за бажаннями народу», – пояснив Предстоятель Філарет.

«А коли є ми, то є й захист для єпископів Московського Патріархату в Україні: мовляв, одберете незалежність в управлінні – ми в Київський Патріархат підемо. А для Москви – це найстрашніше», – пояснив Предстоятель УПЦ КП.

За словами Патріарха Філарета, «між Київським і Московським Патріархатами зараз немає такої відкритої боротьби, як була раніше. Є окремі переходи з одного Патріархату в інший, але глобального протистояння вже нема. То дуже добра ознака, яку влада також бачить». І «коли влада хоче бути владою, вона повинна сприяти цьому процесу», – пояснив Предстоятель УПЦ КП.