• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Патріарх Кирил: Зараз найсприятливіший час для РПЦ, але історія розвивається за своїми законами...

Патріарх Кирил: Зараз найсприятливіший час для РПЦ, але історія розвивається за своїми законами

22 лютого, 12:14
Світові
Патріарх Кирил: Зараз найсприятливіший час для РПЦ, але історія розвивається за своїми законами - фото 1
20 лютого на зборах духовенства Московської митрополії Патріарх Кирил (Гундяєв) заявив, що нині чи не найсприятливіший період в історії Російської Церкви.

Про це повідомляє Тг-канал Християни проти війни.

“Сьогодні у нас з вами напрочуд сприятливий час, Церква вільна у вирішенні своїх внутрішніх та зовнішніх завдань. Ніхто нами не керує збоку, ніхто не викликає священиків у світські інстанції, і треба подякувати Господу за цей унікальний період нашої історії”, - сказав Патріарх.

Однак, за його словами, "часи змінюються, і ніхто не знає, що на нас чекає".

“Ми молимося за мир усього світу, за благостояння святих Божих Церков, за нашу владу, але історія розвивається за своїми законами. Отже, ми не повинні звикати до того режиму сприяння, в якому ми зараз перебуваємо. Ми повинні сприймати це як найбільшу Божу милість; ми, безперечно, повинні з вдячністю ставитися і до світської влади, яка забезпечує нам це сприяння. Але ми повинні пам'ятати про необхідність таким чином влаштовувати наше церковне життя, що будь-яка зміна обставин не могла б похитнути і нашої рішучості, і нашого цілепокладання, і наших здібностей досягати мети. Ось чому не повинно бути ніякого розслаблення ні у архиєреїв, ні настоятелів, ні благочинних, ні священиків. Ми маємо «вичавлювати» максимум із усіх можливостей, які зараз є. А це передбачає, що не має бути жодного самозадоволення, жодного спочивання на лаврах”, - сказав Кирил.