• Головна
  • Новини
  • Патріарх Кирил знову звинуватив Західну Україну: зустріч з Папою неможлива...

Патріарх Кирил знову звинуватив Західну Україну: зустріч з Папою неможлива

13.06.2012, 13:11
Патріарх Кирил знову звинуватив Західну Україну: зустріч з Папою неможлива - фото 1
Патріарх Московський Кирил знову пояснив, чому його зустріч з Папою Римським поки неможлива.

Kyr-Inter.jpgПатріарх Московський Кирил знову пояснив, чому його зустріч з Папою Римським поки неможлива. "Я як і раніше вважаю, що для успіху цієї зустрічі необхідно, якщо не вирішити повністю, то, принаймні, почати вирішувати спірні питання", – сказав Патріарх в інтерв'ю кіпрській газеті "Філелефтерос типос".

Як зазначив Патріарх, йому б не хотілося, щоб ефект від зустрічі полягав тільки в її сенсаційності.

"Мені б не хотілося, щоб ефект від зустрічі полягав тільки в її сенсаційності. Для того, щоб вона була справді корисною для подальшого розвитку відносин між Руською Православною Церквою і Римо-Католицькою Церквою, необхідно провести серйозну підготовчу роботу, у тому числі щодо врегулювання ще існуючих проблем."

 До таких проблем, на думку Глави РПЦ, відноситься, "донині не вирішена ситуація на заході України, де на початку 1990-х років відбувалося масове насильницьке захоплення храмів".

Як вже РІСУ повідомляла, в одному з інтерв’ю Українській службі Бі-Бі-Сі кардинал Любомир прокоментував звинувачення РПЦ на адресу українських греко-католиків: «Ці закиди роблять постійно, але я ще не чув, щоб хтось їх довів. Я не знаю жодного випадку, коли б ми забрали хоча б один православний храм, збудований вірними РПЦ. У 1946 році Російська Православна Церква в Західній Україні отримала від держави понад 500 храмів. Годі сказати, що це були храми РПЦ», — пояснив Глава УГКЦ. За його словами, у час виходу УГКЦ з підпілля траплялися прикрі випадки, коли громада розділялася і були великі непорозуміння. Але це вже давно минуло і сьогодні практично немає конфліктних ситуацій. «Я все ще чекаю на об’єктивні докази того, що греко-католики насильно забрали якісь храми чи що перешкоджають будувати нові церкви», – сказав першоєрарх.