Патріарх Московський Кирил назвав ПЦУ — «трагедією» для України

Патріарх Московський Кирил назвав ПЦУ — «трагедією» для України - фото 1
Спроби розколоти Православну Церкву в Україні пов’язані із політичними цілями нинішньої влади.

Про це заявив очільник РПЦ Патріарх Кирил в інтерв’ю пропагандистському телеканалу «Росія-24», повідомляє Релігійна правда.

«Не можна зраджувати ні своєї віри, ні своєї традиції, ні своїх справжніх національних інтересів. Найбільша трагедія в тому, що Україна розділилася за релігійною ознакою, а цей поділ розпочався не сьогодні та не в наш час. Поява уніатства стала першим таким ударом по Україні, потім були розколи XX століття, і мене ніхто не переконає в тому, що це здійснення певного плану, спрямованого на ослаблення духовного життя України, розрив єдності історичної Русі», — вважає очільник РПЦ.

Він заявив, що нинішня політика, спрямована на поділ Православної Церкви, дуже прив’язана до політичної кон’єктури. «Для мене велика скорбота та горе бачити поділ православного народу, бачити страшну жорстокість. Думаю, що й керівництво України не в захваті від того, що відбувається, але запущено маховик ненависті, поділу та протистояння», — сказав Кирило.

Він особливо наголосив на ролі очільника УПЦ МП Митрополита Онуфрія. «Він, звісно, разом зі своєю Церквою, зі своїм народом, але ніхто не може показати на нього пальцем і сказати: ось лідер іншої партії, церковної партії, який очолює боротьбу з незгодними. Цього немає, і мої слова стосуються не лише життя і служіння Блаженнішого Митрополита Онуфрія, а й усієї нашої Церкви. Ми не беремо участі у цій сутичці, наша Церква, наші православні люди не несуть відповідальності за цей кошмар — її несуть ті політики, які допустили протистояння всередині свого народу», — заявив Кирило.