Патріарх Московський заборонив у служінні архимандрита Кирила (Говоруна)

27 вересня, 10:32
Православні
Патріарх Московський заборонив у служінні архимандрита Кирила (Говоруна) - фото 1
25 вересня 2023 року Патріарх Кирил указом № У-02/152 заборонив у служінні архимандрита Кирила (Говоруна) - доктора філософських наук, професора Університету Лойола Мэримаунт в Лос-Анджелесі і Стокгольмської школи теології. Архимандрита заборонили за співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви.

Про це повідомляється на сайті Московської єпархії РПЦ.

У тексті указу очільника РПЦ йдеться, що Кирило (Говорун) «неодноразово порушив письмове зобов'язання вірності РПЦ, яке «висловилося, у тому числі, у Вашому співслужінні з архиєреями та священнослужителями Константинопольської Церкви, з якою рішенням Священного Синоду перервано євхаристійне спілкування через грубе вторгнення на канонічну територію Української Православної Церкви».

Справу архимандрита Говоруна розглянуть у єпархіальному суді Московської єпархії РПЦ. На час розгляду архимандрита заборонили у служінні без права носіння ряси та священничого хреста і надання єрейського благословення.

Нагадаємо, 13 серпня 2023 року архимандрит Кирило Говорун служив в Андріївському храмі Києва з екзархом Фанара єпископом Михайлом (Аніщенком).

Архимандрит Кирил Говорун відомий у всьому світі теолог, публіцист. Він ще патролог (вивчає першодруки засновників церкви), кандидат богослів’я, доктор філософії, науковий керівник університету Лойола Мерімаунт в Лос-Анджелесі, а також професор інституту св. Ігнатія в Стокгольмі та директор Екуменічного інституту Гаффінгтона, професор Стокгольмської школи теології.

Архимандрит виступає з жорсткою критикою злочинного вторнення Росії в Україну. Він неодгороазово заявляв, що саме Патріарх РПЦ Кирил продав ідеологію шовінізму Кремлю, тому він не співучасник злочину, а ідеолог.

Кирило (Говорун) також заявив, що сутність агресивної і брутальної війни Росії в Україні – є антихристиянська. Більше того, за словами архимандрита, Кремль не може навіть собі пояснити навіщо розв'язав цю війну. Цього не може сам собі пояснити навіть Путін. Тому що ця війна – нераціональна.

Архимандрит Кирило нагадав росіянам, що православні християни згідно з "Основами соціальної концепції РПЦ" можуть і повинні відмовитися від участі у загарбницькій війні проти України.