Патріарх Путіна був шпигуном у Швейцарії, — SonntagsZeitung

06.02.2023, 12:48
Культура
Патріарх Путіна був шпигуном у Швейцарії, — SonntagsZeitung - фото 1
У 1970-х роках лідер РПЦ Кирил працював під псевдонімом «Михайлів» у Женеві на радянську секретну службу КДБ.

Про це пише SonntagsZeitung, передає УНН.

За ствердженнями журналістів видання "SonntagsZeitung" Патріарх Кирил Гундяєв, який мав тоді псевдонім "Михайлов" працював офіційним представником Московського Патріархату при Всесвітній Раді Церков у Женеві.

За інформацією видання, яку вони дали посилаючись на розсекречені архіви спецслужб його прізвисько було"Михайлов". Гундяєв був шпигуном починаючи з 1969 по 1989 рр., після повернувся в СРСР. З того часу він почав швидко розвиватись у церковній єрархії.

РПЦ відмовилися давати коментар виданню. А Всесвітня Рада Церков сказала, що не має даних з цього приводу.

Зазначається, що Кирилу, як представнику Всесвітньої Ради Церков у Женеві було доручено збирати інформацію про інших членів Ради. А також схиляти до позитивного враження щодо позиції США і НАТО до СРСР. Гундяєв був у Швейцарії 43 рази.


За твердженням племінника Патріарха Кирила він не був агентом КДБ, а тримався "під суворим контролем КДБ". Проте він був щирим прихильником "екуменічної роботи з іншими Церквами".

Зараз племінник Гундяєва очолює церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Женеві. Після початку повномасштабної війни в Україні невідомі залишили на дверях церкви воєнний символ РФ "Z", а також написані антивоєнні гасла.