"Патріарх РПЦ Кирил оголосив Україні «православний джихад»", - Віктор Єленський

27 вересня, 15:20
Суспільство
"Патріарх РПЦ Кирил оголосив Україні «православний джихад»", - Віктор Єленський - фото 1
Патріарх Російської Православної Церкви Кирил на недільній проповіді заявив, що жертва "при виконанні військового обов'язку" на війні проти України "змиває всі гріхи". Кирил раніше підтримував російську армію і Росгвардію, які воюють проти України, але вперше заявив, що смерть на війні проти українців скасовує всі гріхи для росіян. Під час традиційної недільної проповіді Патріарх Кирил фактично порівняв мобілізованих росіян з Ісусом Христом. Вони, на його думку, своєю загибеллю на війні проти України проносять себе в жертву за інших.

Аналіз проповіді російського Патріарха робить український релігієзнавець Віктор Єленський.

Релігієзнавець не здивований заявами Кирила і вважає, що Патріарх РПЦ давно вже не є релігійним діячем.

"Він здійснив жорстку еволюцію і став просто очільником одного з міністерств РФ. Йому делегував Кремль роль ідеологічного начальника. Він така ж сама ідеологічна обслуга, як Кісєльов, Соловйов, Скабєєва. Він намагається бути не гіршим за них", - говорить Віктор Єленський.

За його словами, Рада національної безпеки і оборони України та Європейські країни мають негайно застосувати до нього та його найближчого оточення санкції.

"Європейські країни, зокрема, Швейцарія, мали б застосувати санкції проти Кирила. Він же любить розкішний спосіб життя, швейцарські банки, годинники... Це буде і боляче, і справедливо. Заяви Кирила про мобілізацію - це не християнська концепція, тому християнські богослови мають всі підстави засудити заяви Кирила щодо війни в Україні", - наголошує релігієзнавець.

Віктор Єленський пояснив, що Путін сьогодні ставиться до російського православія дуже інструментально. Як доказ цьому релігієзнавець навів слова Путіна: "православіє набагато ближче до ісламу, ніж католицизм".

"Павославіє сьогодні використовується Путіним як знаряддя зовнішньополітичної діяльності. І останні 20 років Моспатріархію спрямовують на досягнення цілей російської зовнішньої політики в Україні, Західній Європі, Африці, Північній Америці і навіть на Далекому Сході", - резюмував Віктор Єленський.