Патріарх Святослав повідомив, яку особливу місію мають сьогодні миряни у Церкві та суспільстві

26.06.2021, 18:07
Католики
Патріарх Святослав повідомив, яку особливу місію мають сьогодні миряни у Церкві та суспільстві - фото 1
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 26 червня 2021 року, у День мирянина, під час Всеукраїнській прощі до Страдчу наголосив, що місія мирянина – наповнити світ Божою любов’ю і запевнив, що "ваша Церква, ваші владики, священники вас люблять. В ім’я Божої любові ми хочемо вам послужити".

Цього року проща на святу страдецьку гору присвячена 80-ій річниці мученицької смерті блаженних о. Миколая Конрада та дяка Володимира Прийми, Дню мирянина, а також 20-ії річниці приїзду Папи Івана Павла ІІ до України та проголошення Блаженними українських новомучеників. У спільній молитві взяли участь паломники із різних куточків України, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав підкреслив, що ця проща є першою повноцінною прощею в новому посткоронавірусному світі:

«Ми сьогодні дякуємо Господу Богу за те, що дозволив нам дожити до цього моменту серед непростих часів і обставин, долаючи новітні виклики. Дожити, перемагаючи нові види смерті в сучасному світі. Дожити, щоб знову бути тут. Нехай Господь Бог буде благословенний за цей великий дар, який ми сьогодні від Нього отримуємо».
Пригадавши, що 26 червня цього року минають 80-ті роковини з дня мученицької смерті у Страдчі від рук енкаведистів о. Миколая Конрада і дяка Володимира Прийми, Блаженніший Святослав зазначив: «Нас Господь Бог привів сюди, щоб подякувати Богові і їм за те, що силою своєї любові посвідчили Христа аж до мученицької смерті в ім’я Божої любові. Ми бачимо, що саме любов перемогла страх, саме та сила дала можливість їм віддати своє життя за Христа і тим способом перемогти своїх ворогів. Перемогти тих, які їх вбивали».

Він додав, що сьогодні також вшановуємо двадцяті роковини паломництва в Україну святого Папи Івана Павла ІІ.

«Тоді Папа сказав такі слова, які сьогодні можна прочитати навіть мандруючи прощею до Страдчу: "Не бійтеся Божої любові! Не бійтеся любити, бо любов – це сила, яка дає життя"», – пригадав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив, що сьогодні Церква особливо молиться за мирян: «Як важливо кожному з вас сьогодні усвідомити, що Бог вас любить, незалежно від того, заслужили ви цю любов чи ні. Ви є тим новозавітним Божим народом, на якому спочиває Божественна благодать».

За його словами, мирянин – це той, хто вміє любити. Мирянин – це той, хто охрещений в ім’я Пресвятої Тройці – Отця і Сина і Святого Духа. Мирянин – це той, кому єдиний Бог у трьох особах подарував Духа своєї любові.

«Мирянин має особливу місію у цьому світі – наповнити Божою любов’ю світ і свої родини. Без любові до Бога і ближнього неможливо збудувати справжнє справедливе суспільство, в якому би можна було просто жити і яке б не засновувалося на законі ненависті та агресії. Тому закон саме Божественної любові має лягти в основу українського державного закону», – переконаний Глава УГКЦ.