• Головна
  • Теми
  • Патріарх Святослав (Шевчук): На приватизацію найцінніших святинь має давати згоду ВРЦіРО...

Патріарх Святослав (Шевчук): На приватизацію найцінніших святинь має давати згоду ВРЦіРО

10.02.2012, 12:00
Патріарх Святослав (Шевчук): На приватизацію найцінніших святинь має давати згоду ВРЦіРО - фото 1
Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) вважає, що в Україні варто було б провести реституцію церковного майна, проте здійснювати її слід обережно, не фаворизуючи при тому жодну із конфесій.

Патріарх СвятославГлава УГКЦ Святослав (Шевчук) вважає, що в Україні варто було б провести реституцію церковного майна, проте здійснювати її слід обережно, не фаворизуючи при тому жодну із конфесій.

Таку думку він висловив в інтерв’ю для студії «Скеля», пояснюючи свою позицію щодо зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту № 9690 від 12 січня 2012, який передбачає приватизацію комплексів Почаївської та Київсько-Печерської лавр.

«Коли мова йде про передачу у власність культових споруд тій чи іншій конфесії я вже неодноразово висловлювався, що це не можна робити, фаворизуючи одну конфесію, бо і Католицька Церква, і Православна були покривджені у часи комуністичного режиму», - заявив Патріарх Святослав.

Передача церковних будівель, на його думку, повинна проходити прозоро, з урахуванням інтересів усіх конфесій.

«Я однозначно висловився проти того, щоби такі культурні пам’ятники можна було передавати у власність, не прислухаючись до голосу Церков, зокрема, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Бо інакше це створює дуже нездоровий образ Церкви у суспільстві, тим паче, коли при цьому ще й використовується адміністративний ресурс», - зауважив він.

«Очевидно, реституція церковного майна має відбутися, але у відкритому діалозі між Церквами для того, щоби не створювати міжконфесійної напруги», - наголосив Предстоятель УГКЦ Святослав (Шевчук).

Проти прийняття законопроекту № 9690, нагадаємо, виступає і Патріарх УПЦ КП Філарет. Глава Київського Патріархату, зокрема, звернувся із листом до Віктора Януковича, де висловив своє занепокоєння, імовірною приватизацією Москвою українських святинь – Києво-Печерської та Почаївської лавр.

Особливе ж обурення в УПЦ КП викликало намагання авторів законопроекту відібрати у Київського Патріархату на користь Московського Патріархату комплекс Феодосіївського монастиря в Києві. «Невже народні депутати України не розуміють, яке релігійне протистояння вони провокують лише самими намірами вчинити подібне беззаконня?», - наголосив Патріарх Філарет.

Невдоволення законпроект викликав також в учасників руху «Українські святині – українському народу» У Тернополі, Києві, Луцьку, Рівному, Львові, Черкасах, Сумах й інших містах України вони провели громадські слухання та його обговорення цього контраверсійного законпроекту.

Як заявив координатор руху ««Українські святині – українському народу» Степан Барна, «у разі ухвалення цього законопроекту найвидатніші українські духовні й історичні святині опиняться в руках Російської церкви й Кіріла-Гундяєва».

Степан Барна нагадав, що під тиском громади подібний законопроект депутатів від Партії Регіонів Шенцева та Бута був відкликаний у 2011 році з парламенту.

«Тоді ми зібрали понад 100 тисяч підписів з вимогою зняти цей законопроект з розгляду. Сьогодні ми знову починаємо боротьбу проти нової антиукраїнської ініціативи регіоналів та комуністів. В тому числі через збір підписів й акції протесту», – зазначив Барна.