Патріарх Святослав запевнив вірних у США про молитовну підтримку в цей непростий для Америки час
Глава УГКЦ висловив солідарність із Католицькою Церквою в США. Про це повідомив у Фейсбук Митрополит Філадельфійський УГКЦ Борис Ґудзяк.
"Найближчим часом американське суспільство зустрінеться з одними з найбільших труднощів у сучасній історії. Через зміну політичної влади, через глибокий поділ між громадянами та реальну небезпеку громадянської війни, або навіть військову, з непередбачуваними наслідками Католицька Церква Сполучених Штатів страждає, страждають наші вірні та духовенство. Ми не можемо стояти осторонь їхньої біди та їхнього болю... Католицька Церква в США завжди була солідарною з нашою Церквою у стражданнях і потребах нашого народу як в Україні, так і на поселеннях. Нехай наша молитовна солідарність із американськими католиками в цій важкій хвилі буде знаком братерства, єдності та підтримки. Ми віримо, що Господь Бог вислухає наші молитви, зішле на землю мир, якого так потребує сучасне людство", - написав Глава УГКЦ.
Митрополит Борис Ґудзяк подякував Главі УГКЦ за заклик до глобальної молитви.
"Солідарність наших спільнот у різних країнах є для нас великою потіхою", -прокоментував владика Борис заклик Глави УГКЦ до молитва за США у непростий для цієї країни політичний час.
Додамо, за тиждень до інавгурації новообраного президента США Джо Байдена центр Вашингтона виглядає як місто, що готується до війни. Величезна частина центру міста заблокована і патрулюється збройними силами Національної гвардії США.
Про це інформує "Українська правда".
Столиця США стає ще більш укріпленою, оскільки федеральні, державні та місцеві влади готуються до найгіршого сценарію насильства, пов'язаного з інавгурацією 20 січня.
Понад 25 тисяч співробітників правоохоронних органів, збройних сил і розвідки будуть задіяні для забезпечення безпеки у Вашингтоні під час інавгурації Байдена.
ФБР попередило, що екстремісти можуть використовувати наслідки захоплення Капітолію 6 січня, проводячи атаки для дестабілізації і розпалювання ще більшого конфлікту в США.
Секретна служба, яка відповідає за безпеку інавгурації, активувала командний центр для об'єднання федеральних, державних і місцевих агентств.
Поряд з фізичним зміцненням Капітолію уряд округу Колумбія закрив більшу частину міста для руху транспорту, зупинив станції метро і громадські автобуси.
За повідомленням "Української правди" , яка посилається на слова однієї офіційної особи, хоча Капітолій буде укріплений на найближчі дні, зростає побоювання, що екстремісти зосередять атаки за межами периметра безпеки. В інших важливих місцях Вашингтона або столицях штатів.
Нагадаємо, 6 січня під час розгляду питання про результати виборів прихильники Дональда Трампа під впливом його підбурювання до активних дій, увірвалися до Капітолія. В результаті штурму загинули четверо протестувальників і поліцейський.
Соцмережа Twitter назавжди заблокувала аккаунт 45-го президента США Дональда Трампа "через ризик подальшого підбурювання до насильства".
13 січня Нижня палата Конгресу США (Палата представників) оголосила імпічмент чинному президенту США Дональду Трампу, звинувативши його у підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолію.