Патріарх УГКЦ привітав вірних Римо-Католицької Церкви в Україні з Великоднем

17.04.2022, 09:27
Культура
Патріарх УГКЦ привітав вірних Римо-Католицької Церкви в Україні з Великоднем - фото 1
Патріарх УГКЦ Святослав в імені усієї Української Греко-Католицької Церкви привітав спільноту Римо-Католицької Церкви в Україні зі святом Воскресіння Христового, яке вона цього року святкує 17 квітня.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У суботу, 16 квітня, у переддень Великодня за григоріанським календарем, Глава УГКЦ взяв участь у Пасхальній Вігілії в костелі Святого Олександра в Києві. У Богослужінні, яке очолив ординарій Києво-Житомирської дієцезії владика Віталій Кривицький, взяли участь також спеціальний папський посланець кардинал Конрад Краєвський, Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас та чисельне духовенство й вірні Римо-Католицької Церкви в Україні.

«Христос воскрес! Цим радісним пасхальним привітом дозвольте мені в імені усієї повноти Української Греко-Католицької Церкви в Україні й у цілому світі сердечно усіх вас привітати з найбільшим християнським святом – святом Воскресіння Христового, Пасхи Господньої», – сказав Блаженніший Святослав наприкінці пасхальної вігілії, вітаючи римо-католиків з Великоднем.

У своєму слові Глава УГКЦ зазначив, що бути християнином означає вірити у Воскреслого, і наголосив, що хоча цього року Україна сумує, все ж святкує Пасху.

«Бути християнином означає вірити у Воскреслого. Бути християнином означає бути причасником Його Воскресіння, бути носієм Його радості і світла. Сьогодні Україна сумує, але святкує Пасху. Мене запитують багато людей з усього світу: чи ви там, в Україні, маєте надію? Я кажу: Очевидно, що так, бо ми віримо у Воскресіння. З цим великим святом надії усіх вас вітаю! Христос смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував. Ця перемога Воскреслого є і буде перемогою України. Веселих свят вам, Божого благословення для ваших родин, для нашої улюбленої Богом Батьківщини! Христос воскрес!» – сказав Блаженніший Святослав.

Українська Греко-Католицька Церква, зокрема в Україні, святкуватиме цього року Пасху за юліанським календарем у неділю, 24 квітня.