Патріарх УГКЦ: Законопроект про цивільні партнерства - виклик для суспільної моралі
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Блаженніший Святослав зазначив, що коли йдеться про законопроекти чи законодавчі акти, які суперечать природному закону, то таке явище ставить під загрозу основи законодавства України.
«Коли говоримо про такого типу цивільні партнерства, то маємо класичний випадок суперечності законопроекту природному закону. Тому, фактично, говорячи мовою юриспруденції, радше йдеться про законопроект беззаконня, а не закону», — заявив Глава УГКЦ.
Предстоятель УГКЦ також зазначив, що такі законодавчі ініціативи є певним викликом для суспільної моралі, адже такого типу ініціатива повинна б пройти суспільну дискусію.
«Не можна позбавляти голосу суспільство, яке має право висловитися на таку важливу тему. І справді, якщо такого типу мутація державного законодавства відбуватиметься, прикриваючись обставинами війни, — зазначив Патріарх, — то в рівні демократичних цінностей свободи в нашій державі можна сумніватися».
Що стосується позиції Церкви, то, за словами Предстоятеля Святослава, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій уже скерувала відповідного листа до Голови Верховної Ради й очільників фракцій, де висловила свої міркування на цю тему. Дещо обурює те, що в назві законопроєкту мовиться про цивільні партнерства, однак у тексті йдеться про такий тип партнерства, який прирівнюють до сім’ї, і він мав би мати всі ті права, що й сім’я.
«Ми знаємо, що сім’я — це ексклюзивний, плідний, вірний зв’язок любові між чоловіком і жінкою. Інші цивільні партнерства називати сім’єю або надавати їм ті ж права, що має сім’я, — це зневажати сім’ю як первинну клітину суспільства, зокрема й українського», — підкреслив Блаженніший Святослав.
Тому, опираючись на такі речі, Блаженніший Святослав висловив сподівання, що законотворці віднесуться до цієї проблематики з належною відповідальністю і повагою до сім’ї, а відтак прислухатимуться до думки українського суспільства.