Патріарх УГКЦ зустрівся з мовним омбудсменом Тарасом Кремінем

01 квітня, 09:38
Суспільство
Патріарх УГКЦ зустрівся з мовним омбудсменом Тарасом Кремінем - фото 1
У четвер, 31 березня, відбулася зустріч Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кремінем.

Зустріч відбулася на прохання останнього, передає Департамент інформації УГКЦ.

Сторони обговорили виклики, пов’язані з війною, які стоять перед мовною політикою України. Зокрема йшлося про те, наскільки сьогодні впроваджуються пункти Закону про мову в Україні, а також як забезпечувати право на навчання українською мовою, зокрема внутрішньо переміщеним особам та емігрантам.

Учасники розмови обмінялися думками щодо способів служіння українському народові у мовному питанні, щоб українська мова не тільки розвивалася, зберігалася, а й була справді правом, на яке можуть розраховувати українці, як в Україні так і закордоном.

Блаженніший Святолав поділився із співрозмовником досвідом навчання української мови в парафіяльних школах УГКЦ поза межами України, зокрема в Аргентині.

Сторони обговорили необхідність опрацювання державної програми української мови, зокрема головні положення програми курсів для внутрішньо переміщених осіб, та погодилися координувати зусилля для того, щоб виконання Закону про українську мову стало дійсністю для народу в Україні і поза її межами.