Патріарх УГКЦ зустрівся з послом України в Угорщині

11 вересня, 09:01
Україна і світ
Патріарх УГКЦ зустрівся з послом України в Угорщині - фото 1
В Будапешті 10 вересня Патріарх УГКЦ Святослав зустрівся з послом України в Угорщині Любов’ю Непоп.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У зустрічі також взяли участь: Голова ПМВ УГКЦ владика Степан Сус, екзарх Харківський Василій Тучапець, протоігумен Закарпатської провінції Отців Василіян Франциск Онисько, душпастир для українців в Будапешті о. Дамян Габорій , о. Андрій Белеканич із василянського монастиря в Маріяповч та секретар Глави Церкви о. Олег Олекса.

В ході зустрічі сторони обговорили актуальний стан української громади в Угорщині та виклики, з якими зустрічаються українці на території Угорщини.

Під час зустрічі Блаженніший Святослав наголосив на важливості плекати єдність між українцями в Угорщині.
«Церква, посольство та громада мають бути між собою партнерами, які об'єднані спільною метою – допомогти українцям в Угорщині», – сказав Предстоятель УГКЦ і попросив працівників посольства всіляко допомогти новоприбулим українцям, яких, за неофіційними даними, в Угорщині є понад 100 000.

Глава УГКЦ також розповів присутнім про зустріч з віце-прем'єром угорського уряду Жолтом Шем’єном, на якій обговорювалося питання будівництва храму УГКЦ, школи та садочку в Будапешті.
Після зустрічі Блаженніший Святослав спільно з послом України в Угорщині та присутнім духовенством поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку в Будапешті.