Патріарх УГКЦ зустрівся з очільником братерської організації «Лицарі Колумба»

Патріарх УГКЦ зустрівся з очільником братерської організації «Лицарі Колумба» - фото 1
Глава УГКЦ Святослав 6 грудня привітав у Львові Патрика Келлі, верховного лицаря найбільшої у світі братерської організації «Лицарі Колумба», який прибув із триденним візитом солідарності в Україну.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Патріарх УГКЦ очолив Божественну Літургію, на якій йому співслужили священники Патріаршої курїі УГКЦ. В Євхаристійній молитві взяв участь і Патрик Келлі з лицарями Колумба.

Дякуючи Патрикові Келлі за візит солідарності, Глава УГКЦ наголосив, що він є важливим свідченням підтримки України. Патріарх подякував також усім лицарям Колумба — організації «з дуже практичним служінням» — за підтримку проектів Української Греко-Католицької Церкви.

Він зауважив, що на початку повномасштабної війни українці були засмучені через брак ресурсів, порівняно з російською армією. «Але ми вже дев’ять місяців протистоїмо ворогу. Сьогодні весь світ дивується, як це можливо, звідки українці мають таку внутрішню силу, щоб вистояти, — сказав Блаженніший Святослав і наголосив: — Бо ми віримо в Христа! Він є нашою силою і джерелом усіх наших ресурсів!».

«Наша найбільша радість як християн — те, що ми є братами. Саме братерство — основна сила і ресурс Христової Церкви», — зазначив Глава УГКЦ.

Патріарх Святослав зізнався, що одночасно з радістю від візиту верховного лицаря Патрика Келлі в Україну переживає сум через втрату батька.

«Сьогодні для мене дуже сумний момент — вчора ввечері помер мій батько. Тато був дуже практичною людиною, а мама — музикантом. Він піклувався нами. Він дав мені набагато більше, ніж простий практичний досвід життя. Завдяки йому, я є тим, ким є», — сказав Глава УГКЦ.

«Цей сум і радість, — додав він, — ключ до розуміння присутнього живого Христа між нами. Це — наша сіль, яка надає смаку всьому, до чого торкається. Це — наша сила та віра».

На завершення Божественної Літургії Блаженніший Святослав вручив Патрікові Келлі патріаршу грамоту з нагоди його візиту солідарності в Україну 4–6 грудня 2022 року.

«Як знак визнання вашого прикладу професійного служіння Церкві у статусі верховного лицаря ордену „Лицарі Колумба“, ваших щедрих благодійних пожертв на численні соціальні та благодійні проекти нашої Церкви на підтримку стражденного народу України, за самовіддану працю у плеканні та захисті християнських цінностей висловлюємо вам свою найщирішу вдячність, визнання і похвалу», — йдеться у подячній грамоті.

Опісля присутні помолилися панахиду за упокій душі новопреставленого Юрія Шевчука.
У межах триденного візиту до України Патрик Келлі взяв участь у спільній вечері з внутрішньо переміщеними особами у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа, а також відвідав модульне містечко у Брюховичах, де 6 грудня Блаженніший Святослав освятив перший будинок для переселенців.

5 грудня Патрик Келлі особисто передав лікарям Львівського Охматдиту медичне обладнання, засоби гігієни та запаси продуктів довготривалого зберігання, які були закуплені на кошти жертводавців з цілого світу під час збірок, які організовували Ради Лицарів Колумба у своїх країнах.

Патріарх УГКЦ зустрівся з очільником братерської організації «Лицарі Колумба» - фото 104168