• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Патріарх Варфоломій обговорив із президентом Північної Македонії автокефалію Північно-Македонської Церкви...

Патріарх Варфоломій обговорив із президентом Північної Македонії автокефалію Північно-Македонської Церкви

21.06.2021, 18:00
Світові
Патріарх Варфоломій обговорив із президентом Північної Македонії автокефалію Північно-Македонської Церкви - фото 1
19 червня президент Республіки Північна Македонія Стево Пендаровський відвідав Вселенського Патріарха Варфоломія.

Зустріч пройшла в теплій атмосфері. На зустрічі були обговорені питання, що становлять спільний інтерес, зокрема питання автокефалії Церкви в Республіці Північна Македонія – та відновлення її канонічної єдності з рештою православного світу. Стево Пендаровський закликав вирішити суперечку якнайшвидше, оскільки, за його словами, рана в Північній Македонії «шкодить всьому православному світу». Про ц е інформує ДФУ з посиланням на Doxologiainfonews.

На зустріяі йшлося і про мир між балканськими країнами.

«Ми підтримуємо мир між балканськими країнами. Ми хочемо, щоб усі балканські країни приєднались до Європейського Союзу. Ми також хочемо, щоб Туреччина, яка давно була кандидатом, стала членом Європейського Союзу. Як Вселенський патріархат ми підтримуємо членство Туреччини в Європейському Союз», – сказав Патріарх Варфоломій.

Також було обговорено значну роль Вселенського патріархату у подоланні церковної суперечки між Сербським Патріархатом та Церквою в Республіці Північна Македонія.

У зустрічі взяли участь митрополит Халкідонський Еммануїл, Великий протосінкел Теодорос Меймаріс, архімандрит Григоріос Франґакіс, Генеральний секретар Священного Синоду та Великий член Корони та пан Яків Крочак.