Патріарх Варфоломій оголосив формулу єдності світового православ'я

Православним потрібно піддати себе самокритиці і переглянути свою еклезіологію, якщо вони не хочуть стати федерацією Церков, подібно до того, що спостерігається у протестантів. Про це заявив Патріарх Константинопольський Варфоломій.

 

Патріарх Варфоломій оголосив формулу єдності православ'я

закликав православних змінити еклезіологію - фото 61873

 

Про це повідомляє 16 листопада "Благовест-інфо" з посиланням на грецьке видання «Ромфея».

Патріарх Варфоломій бачить головне своє завдання у забезпеченні єдності в православ'ї, кульмінацією чого він назвав підготовку і скликання Собору на Криті в 2016 році. На його думку, критські збори висунули на перший план православ'я, яке «дивиться в майбутнє і не згадує пасивно і ностальгічно про минуле». Ті ж Церкви, які відмовилися від участі в Соборі, «буде судити історія».

«Ми, православні, повинні піддати себе самокритиці і переглянути нашу еклезіологію, - заявив Патріарх Варфоломій, - якщо ми не хочемо стати федерацією Церков протестантського типу».

За його словами, вирішити проблему єдності можна, якщо визнати, що в Православній Церкві є єпископ, який вище інших єпископів і має виняткову владу. «Оскільки в нашому свяченні на єпископа ми клянемося підкорятися рішенням Вселенських Соборів, ми повинні визнати, що в неподільному Вселенському Православ'ї є один" Перший ", не тільки по честі, але і" Перший "з особливими обов'язками і канонічними повноваженнями, покладеними Вселенськими Соборами» , - заявив Предстоятель Константинопольської Православної Церкви.