Патріарх Варфоломій став почесним громадянином Івано-Франківська

03.11.2021, 12:04
Держава
Патріарх Варфоломій став почесним громадянином Івано-Франківська - фото 1
Сесія Івано-Франківської міської ради сьогодні підтримала питання «Про присвоєння звання «Почесний Громадянин міста Івано-Франківська». Почесне звання присвоїли Його Всесвятості Варфоломію, Архиєпископу Константинополя — Нового Риму і Вселенському Патріарху.

Міський голова Руслан Марцінків пояснив, що через 1,5 тижні місто відправить делегацію до Патріарха Варфоломія, повідомляє газета "Галичина".

«Ця людина пішла всупереч Москві і сьогодні є Помісна Православна церква України. Хоч я греко-католик, але я розумію, що для України це рішення надзвичайно важливе», - сказав Марцінків.

Крім того, почесне звання отримав голова Івано-Франківської обласної організації Конгресу українських націоналістів, колишній мер міста Богдан Борович (1994-1998).

Особам, які отримують це звання, вручають нагрудний знак і посвідчення «Почесний Громадянин міста Івано-Франківська» та стрічки.

Як вказано у відповідному Положенні про присвоєння звання “Почесний Громадянин міста Івано-Франківська”, “присвоєння Звання є визнанням виняткових заслуг особи перед громадою міста в соціально-економічному, науково-освітньому розвитку, за активну участь у справі відродження та примноження надбань національної культури, у національно-визвольній боротьбі за незалежність України, миротворчу, доброчинну діяльність, наукові і спортивні досягнення, забезпечення обороноздатності держави, зміцнення її безпеки та суверенітету, мужність і відвагу при врятуванні людей, матеріальних цінностей, ліквідації наслідків стихійного лиха”.