Патріарх Варфоломій та прем’єр-міністр Литви підписали Угоду про співпрацю
У своєму зверненні Патріарх Варфоломій відзначив, що Православ’я в Литві сягає XIII століття, і ця багатовікова спадщина зв’язує Литовську Православну Церкву зі Вселенським Патріархатом як Матір’ю Церквою Константинополя. Він наголосив, що готовий підтримати прагнення литовських православних віруючих різних етнічних спільнот створити Екзархат Вселенського Патріархату в Литві, повідомляє ДФУ.
Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимонітє у своєму виступі підкреслила, що рішення щодо повернення Вселенського Патріархату до Литви може прийняти лише сам Вселенський Патріархат, і її уряд зробить все можливе, щоб гарантувати свободу совісті, віросповідання та релігії кожному громадянину та жителю Литви.
“Цілком природно і по-людськи, що в умовах повномасштабної агресії Росії проти України та відкритої підтримки патріарха Московського Кирила стало неможливим для деяких православних, які проживають у Литві, бути частиною Вільнюської та Литовської архиєпархії Московського Патріархату без конфлікту совісті”, – сказала вона.
Прем’єр Міністр також пояснила, що рішення Вселенського Патріархату від 17 лютого задовольнити апеляцію п’яти православних священиків, виключених з духовенства рішенням Патріарха Московського Кіріла, відновити їх релігійний статус і прийняти їх до складу Вселенського Патріархату - це важливий крок до релігійної свободи в Литві.
“Сьогодні ми зробили ще один важливий крок. Ми підписали угоду про співпрацю між Урядом Литовської Республіки та Вселенським Патріархатом. Сподіваюся, що це стане міцною основою для зміцнення наших відносин і для відновлення Константинопольським Патріархатом своєї релігійної громади в Литві”, – сказавла Інгріда Шимоніте.
Угода про співпрацю, підписана 21 березня, закладає міцну основу для зміцнення відносин між Литвою та Вселенським Патріархатом і для відновлення його релігійної громади в Литві.