Патріарх Варфоломій зустрівся з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та посадив клен

Патріарх Варфоломій зустрівся з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та посадив клен - фото 1
Вселенський Патріарх Варфоломій 23 серпня 2021 року зустрівся з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, Митрополит Епіфаній розповів Патріарху Варфоломію, що через роки співіснування християн різних сповідань, мусульман та юдеїв, а також через тривалі антирелігійні гоніння, в Україні склалась унікальна міжрелігійна атмосфера. Вже 25 років ВРЦіРО існує і співпрацює заради миру та взаєморозуміння. Завдяки цьому історичному досвіду представники різних релігійних спільнот можуть співпрацювати на основі взаємної поваги та рівних прав, долаючи суперечності й знаходячи консенсус попри різницю поглядів.

Митрополит Епіфаній розповів Патріарху Варфоломію, що ВРЦіРО існує на добровільних засадах, як незалежна спілка, одна з інституцій громадянського суспільства, об’єднуючи у співпраці релігійні спільноти, що представляють понад 90% релігійних громад в Україні.

«Залишивши для інших форм діалогу питання, де ми маємо різний погляд, члени Ради зосереджені на тих речах, де ми маємо однакову, спільну чи близьку позицію», – зазначив Митрополит Епіфаній.

Вселенський Патріарх Варфоломій, завдяки своєму багаторічному досвіду міжхристиянського та міжрелігійного діалогу відомий у світі як «той, хто наводить мости», як ніхто розуміє складність, проте необхідність діалогічної взаємодії й співпраці між людьми. Він особливо відзначив роль Церкви у розв’язанні протиріч у суспільстві, адже вона здатна «використовувати єлей віри для заспокоєння та загоєння ран інших, а не для розпалювання нових пожеж ненависті».

«Це знак надії, що незважаючи на жахи XX століття, найбільш жорстокої ери в історії людства, наше розуміння діалогу стає все більш вагомим інструментом для побудови мостів та примирення», – наголосив Вселенський Патріарх Варфоломій.

"Міжрелігійний діалог – це не лише пошук спільної мови або визначення спільних сфер; це також зустріч з іншими на особистому і людському рівні. Це вимагає поваги до людської особистості... Істотною передумовою ефективного діалогу є взаємна довіра. Ми не зможемо насправді пізнати і зрозуміти іншого, якщо не матимемо зустрічі, де довіра переважає... Ми щиро молимось, щоб милосердний Бог дозволив нам виховати такий дух діалогу та примирення", - зернувся до членів ВРЦіРО Вселенський Патріарх.

На завершення зустрічі Його Всесвятості подарували пам’ятну медаль, присвячену 25-річчю ВРЦіРО.

Патріарх Варфоломій зустрівся з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та посадив клен - фото 77796

 

Після зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, 23 серпня 2021 року, Вселенський Патріарх Варфоломій на пам’ять про свій візит в Україну посадив разом з представниками ВРЦіРО клени у столичному парку «Володимирська гірка».

Його Всесвятість відомий у світі як «зелений Патріарх», адже від початку свого служіння він значну увагу приділяє екологічним проблемам.