Блог єромонаха Луки_image

Блог єромонаха Луки

Патріарх Варфоломій I: "Ми покликані в єдності свідчити благовість про спасіння"

11.10.2012, 18:59

Ватикан, 11 жовтня 2012 (VIS). Під час святкування початку року Віра, Вселенський Патріарх Варфоломій I виступив з промовою

Фрагмент промови Вселенського Патріарха Варфоломія I

"... Відкриття Другого Ватиканського Собору було важливою, преображаючою віхою і було натхнене Вічною Реальністю, що втілилася через пришестя у світ Бога-Логоса...».

"На протязі останніх п'ятдесяти років, досягнення, надхнені цією подією були різноманітні. Вони були засвідчені рядом важливих конституцій, декларацій і постанов. Ми споглядали оновлення духу і «повернення до витоків»шляхом вивчення літургійних наук, дослідження Біблії і святоотцівського Передання. Як наслідок ми стали здатні поступово відкласти у бік суворі взаємозвинувачення і здійснили відкриття екуменічного діалогу, який спричинився до зняття взаємного відлучення 1054року, обмін привітаннями, повернення святих мощей, початок важливих взаємних діалогів і візитів на наших катедрах».

"Наш шлях не завжди був легким і вільним від страждань і викликів (...) Основні теми Другого Ватиканського Собору - це Таїнство Церкви, святість літургії та єпископської влади, які є важливими, але водночас і складними щодо повернення до древньої практики. Їх розуміння видозмінювалася протягом довгого періоду у відповідності до життя Церкви".


"Продовжуючи йти по цьому шляху, ми воздаємо подяку і славу живому Богу - Отцю, Сину і Святому Духу, оскільки зібрання єпископів визнало важливість і потребу глибокого роздумування і щирого діалогу між нашими «церквами-сестрами». Об'єднюємося у молитві з надією, що відбудеться подолання бар'єру між Східною і Західною Церквами, щоб було нарешті одне жилище, міцно засноване на наріжному камені, Ісусі Христі, щоб у Ньому двоє стали єдиним".

"Наша присутність тут знаменує спільний обо'язок свідчити разом звістку про спасіння і зцілення наших найменших братів: бідних, пригноблених, маргіналізованих у світі, сотвореного Богом. Ми молимося за мир і здоров'я наших християнських братів і сестер, що живуть на Близькому Сході у вогні насильства, поділу на розділень, які посилюються між народами і країнами, щоб любов і бажання гармонійних відносин, які засвідчуємо тут знайшло розуміння того, що ми справді шукаємо діалогу і взаємної поваги, які б стали моделлю для сучасного світу...ми можемо працювати разом, щоб подолати біль людей у цьому світі, особливо там, де страждають від голоду, стихійних лих, хворіб і війн, що остаточно впливає на життя кожного з нас".


«У цей урочистий день пам'яті Другого Ватиканського Собору відбувається відкриття «Року віри», бо саме віра може вказати чіткий дороговказ на шлях, який би привів нас до примирення і повної видимимої єдності».
http://www.news.va/it/news/bartolomeo-i-testimoniare-uniti-messaggio-di-salve

Останні новини