ПЦУ отримає довгостроковий договір на користування двома храмами у Верхній лаврі, – Епіфаній

ПЦУ отримає довгостроковий договір на користування двома храмами у Верхній лаврі, – Епіфаній - фото 1
Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній в інтерв’ю NV висловив впевненість, що ПЦУ отримає довгостроковий договір на користування двома важливими храмами у Верхній Лаврі.

«Зараз ми дійсно отримали два разових дозволи на звершення Богослужіння, тому що потрібно владнати ще юридичні нюанси, але я певний, що ми отримаємо також довгостроковий договір на користування двома храмами в Верхній Лаврі: Свято-Успенським Собором та Трапезною церквою», — сказав митрополит Епіфаній NV.

За його словами, щоб мати можливість звершувати Богослужіння на території Києво-Печерської лаври, Синод ПЦУ прийняв рішення про реєстрацію юридичної особи в складі ПЦУ — Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятель ПЦУ зазначив, що спочатку їхня Церква матиме разові доступи і звершуватиме Богослужіння у цих храмах лише на великі свята. Однак з часом, коли буде сформований монастир ПЦУ і до нього приєднається частина братії з Нижньої лаври, «ми тоді все впорядкуємо, налагодимо і тоді Богослужіння буде звершуватися регулярно у центральному Успенському соборі кожної неділі, а вже на території лаври богослужіння будуть звершуватися кожного дня».

Свято-Успенську Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної Церкви України на початку грудня 2022 року.