ПЦУ переходить на новий календар

24.05.2023, 14:02
Культура
ПЦУ переходить на новий календар - фото 1
Архиєрейський Собор ПЦУ сьогодні, 24 травня, ухвалив рішення про перехід на новий календар. Він відбувається у Києві в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври.

Про це повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі.

Проти переходу проголосував один єпископ, ще один утримався.

Формально потім перехід ще має схвалити Помісний Собор Церкви 27 липня 2023 року за участю мирян.

Проте, як заявили ВВС Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній та низка інших єпископів, питання вже вирішене, з 1 вересня перехід буде.

Перехід на новий календар став важким кроком, на який не наважувались десятиріччями.

Різниця між старим Юліанським і новим Григоріанським календарем нині складає 13 днів.

Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята - такі як Покрова (1 жовтня), Водохреще (6 січня) і Миколая (6 грудня).

Але це не стосуватиметься Великодня і деяких інших свят, зокрема Трійці.

«Це рішення, на яке чекає від нас і більшість вірних нашої Церкви, і більшість українського суспільства. Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Але воно так само необхідне, як свого часу було необхідним рішення запровадити українську живу мову в богослужінні замість традиційної слов’янської, запровадити автокефальний устрій життя Церкви замість багатосотлітньої підлеглості. Не всі сприйняли ці рішення, не всі їх підтримали – але вони були вірними та життєво необхідними. Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії», – зазначив Митрополит Епіфаній, коментуючи історичне рішення Собору.

ПЦУ переходить на новий календар - фото 114921